fbpx
Miasto

W Toruniu gościli dyplomaci z całego świata [WIDEO]

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)
W Toruniu gościli dyplomaci z całego świata [WIDEO]
Mateusz Bąk
REAKCJE

W miniony weekend odbyło się kolejne ze spotkań szefów misji dyplomatycznych w Polsce. Przedstawiciele 28 państw z całego świata gościli w województwie kujawsko-pomorskim

Serię takich spotkać organizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Od 6 do 8 lipca zagraniczni goście przebywali w Bydgoszczy, Toruniu, Ciechocinku i Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli państw, w których znajdują się miasta partnerskie Torunia – Chin (miasto Gulilin) i Holandii (Lejda), a także Mołdawii, której konsulat honorowy od 2014 roku znajduje się w naszym mieście.

Poza tym w Grodzie Kopernika w sobotę gościli jeszcze dyplomaci z: Afganistanu, Argentyny, Armenii, Bangladeszu, Białorusi, Chile, Cypru, Filipin, Hiszpanii, Iraku, Izraela, Libii, Maroka, Meksyku, Norwegii, Panamy, Senegalu, Sri Lanki, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, Urugwaju, Wenezueli, Węgier i Wietnamu.

– Bardzo lubię jeździć po kraju, by odwiedzać miasta, także te mniejsze. W Toruniu już byłam parę razy i uważam, że jest piękny – jak cukierek – powiedziała Anna Azari, ambasador Izraela.

Wizytę rozpoczęli w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii na UMK. Następnie gościli w firmie Henkell & Co. Polska. Oczywiście zwiedzili też toruńską starówkę.

– Jestem pierwszy raz w Toruniu. Miasto Mikołaja Kopernika jest znane na całym świecie, dlatego już wcześniej słyszałem, że jest ono bardzo atrakcyjne dla turystów. Polska jest zachwycającym krajem – dodał Alejandro Negrín ambasador Meksyku.

W centrum Torunia zagraniczni goście zwiedzili katedrę św. Janów, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. W planie wycieczki było też Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Osada Karbówko.

– Potwierdza się teza, że co raz zasmakuje, skutkuje potem powrotami – podsumował prezydent Michał Zaleski. – W Toruniu już dwukrotnie gościł korpus dyplomatyczny – w lipcu 2007 roku i we wrześniu 2013. Dziś jest jego trzecia wizyta. Widzę zadowolenie na twarzach ambasadorów, przedstawicieli dyplomacji oraz osób im towarzyszących. Podziwiają Toruń i – jak słyszę – chcą tutaj wracać.

źródło: torun.pl  

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021