fbpx
Miasto

W Toruniu prym wiodą kameralne inwestycje

(fot. Ola Zaparucha)
W Toruniu prym wiodą kameralne inwestycje
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Lubimy inwestycje o niskiej zabudowie, ciekawie zaaranżowane i położone w bardzo dogodnej lokalizacji. Takie wnioski można wysnuć, analizując wyniki Rankingu najciekawszych toruńskich inwestycji w IV kwartale 2018 roku, który został zorganizowany przez portal RynekPierwotny.pl

Pod koniec stycznia 2019 roku w Toruniu dostępnych było ok. 560 ofert nieruchomości w 15 inwestycjach. Każda z nich jest ciekawa na swój sposób i posiada wiele atutów, które klienci z pewnością biorą pod uwagę analizując je w procesie zakupowym. Portal RynekPierwotny.pl postanowił sprawdzić, które toruńskie projekty cieszyły się największym zainteresowaniem osób, szukających nieruchomości w województwie kujawsko – pomorskim.

Kameralny charakter – na to zwracamy uwagę

Jak się okazuje, największym zainteresowaniem w czwartym kwartale 2018 roku, cieszyły się inwestycje o niskiej zabudowie, zlokalizowane w północno-centralnej części Torunia. Na podium znalazły się m.in. „Apartamenty Staromiejskie”, „Nowy Toruń” oraz „Apartamenty Lotników”. Ich cechy wspólne to zdecydowanie kameralny charakter, ciekawy projekt architektoniczny budynków i nietuzinkowe rozwiązania stylistyczne, które bardzo przyciągają uwagę klientów.

Jak tłumaczy Piotr Kaczyński z firmy Amalfi Invest, której inwestycja zajęła pierwsze miejsceApartamenty Lotników to prestiżowy kompleks dwóch apartamentowców zlokalizowany na pograniczu dobrze skomunikowanych dzielnic Koniuchy i Mokre w Toruniu, w bliskim sąsiedztwie Starówki. Warta uwagi jest najwyższa dbałość o stylistykę i formę oraz “oddech” w zabudowie miejskiej. Każdy nasz apartament wyróżnia przede wszystkim ustawność pokoi, narożna ekspozycja, która umożliwia na stosunkowo niedużych metrażach spełnić w pełni oczekiwania funkcjonalne mieszkańca. Na każdej klatce schodowej mamy też bardzo małą ilość mieszkań – od 1 do maksymalnie 3 sąsiadów na kondygnacji.

Projekty, które zostały dodatkowo wyróżnione to także „Nowe Batorego” oraz „Awangarda”. Inwestycje te zdecydowanie różnią się od pozostałych wyższą zabudową oraz aranżacją przestrzeni zielonej. Obie jednak podobnie jak poprzednie znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji i charakteryzują się praktycznym rozkładem mieszkań.

Wg portalu RynekPierwotny.pl toruńskie oferty zyskują coraz większe zainteresowanie kupujących. Ma na to wpływ nie tylko zrównoważony rozwój samego miasta, ale fakt że toruński rynek mieszkaniowy mocno ewoluuje dostosowując oferty pod potrzeby mieszkańców. Z resztą mowa tu nie tylko o mieszkaniach deweloperskich, ale także o mieszkaniach komunalnych, których w latach 2007 – 2017 wybudowano w Toruniu więcej niż w Poznaniu, Gdańsku a nawet Wrocławiu.

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020