fbpx
Miasto

Wszystko podpisane! Powstanie nowy gmach dla Sądu Rejonowego

(fot. torun.pl)
Wszystko podpisane! Powstanie nowy gmach dla Sądu Rejonowego
Krystian Mekka
REAKCJE

Wczoraj prezydent Michał Zaleski podpisał pozwolenie na budowę jednej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu. Będzie to największa inwestycja Skarbu Państwa w naszym mieście od co najmniej 25 lat

Sąd Rejonowy w Toruniu doczeka się utworzenia nowego gmachu. Prowadzenie inwestycji Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło Sądowi Apelacyjnemu w Gdańsku, który następnie wykonanie projektu powierzył Pracowni Architektonicznej AA s.c. z Trójmiasta. Prezydent Michał Zaleski przekazał podpisane pozwolenie na budowę prezesowi Sądu Rejonowemu, Andrzejowi Kurzychowi.

– Ten obiekt jest nam niezbędny – nie tylko sędziom i naszym pracownikom, ale przede wszystkim mieszkańcom. Teraz mamy pięć lokalizacji, co bardzo utrudnia pracę. Nie widzimy siebie na co dzień, komunikujemy się ze sobą telefonicznie bądź drogą elektroniczną, obieg dokumentów jest spowolniony, transport akt między budynkami generuje koszty, a strony są wzywane do różnych lokalizacji, co także rodzi problemy. – powiedział Andrzej Kurzych, prezes Sądu Rejonowego w Toruniu. – Zajmowane przez nas budynki są w różnym stanie technicznym, ale nie jesteśmy w stanie w nie inwestować, bo nie są nasze. Lepiej, sprawniej i szybciej dla wszystkich będzie, kiedy w końcu znajdziemy się w jednej lokalizacji.

W nowej siedzibie znajdzie się 12 wydziałów, z czego po trzy otrzymają wydziały karne i cywilne, zaś po jednym wydział ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy i sekcja do praw wykonania orzeczeń karnych.

– To największa inwestycja Skarbu Państwa w Toruniu od co najmniej 25 lat. Etapy formalne są już za nami, teraz z niecierpliwością będziemy czekali na rozpoczęcie budowy, a później na istotną poprawę warunków pracy sądów w naszym mieście – mówił podczas spotkania prezydent Michał Zaleski.

Gmach poza tym ma posiadać 40 sal rozpraw, salę konferencyjną oraz pomieszczenia biurowe, a także administracyjne. W piwnicy zaś powstanie garaż podziemny dla pracowników sądu oraz 4 miejsca postojowe dla konwojów przywożących oskarżonych.

Miasto
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Miasto

adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020