Miasto

Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta

Specjalne oświadczenie w sprawie artykułu o mobbingu w toruńskiej Straży Miejskiej (fot. archiwum)
Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta
Konrad Marzec
REAKCJE

W dniu 22 czerwca na łamach jednej z lokalnych gazet pojawił się artykuł, brutalnie opisujący rzeczywistość w pracy Strażników Miejskiej. Głos zabrał komendant Straży Miejskiej w Toruniu

Artykuł, o którym mowa ukazał się w znaczącej dla regionu gazecie. Traktował o mobbingu, presji związanej z wypisywaniem mandatów i grożeniem zwolnieniami. Do sprawy odniosła się toruńska Straż Miejska.

Prezentujemy specjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo/Mieszkańcy Naszego Miasta

Toruńska Straż Miejska od ponad 25 lat dba o ład i porządek publiczny na terenie grodu Kopernika. To dzięki zaangażowaniu, codziennemu poświęceniu  i sumienności jej funkcjonariuszy Toruń jest miastem nie tylko czystym ale także bezpiecznym. Nie jest to jednak ani łatwa, ani bezpieczna i pewnie nie dla każdego służba.  Dlatego też z przykrością przeczytałem artykuł w jednej z toruńskich gazet, w którym wąska grupa osób pracujących w naszej jednostce w sposób anonimowy, w imię własnego interesu szkaluje  jej dobre imię oraz pracujących tam strażników. Artykuł nie przedstawia w sposób obiektywny sytuacji w Straży Miejskiej w Toruniu, co więcej uderza w ponad 130 osobową, pozostałą część załogi, która na co dzień z poświęceniem pracuje na rzecz lokalnej społeczności.                                             

Mirosław Bartulewicz

Komendant Straży Miejskiej w Toruniu

 

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

Ławka solarna daje sporo możliwości (fot. torun.pl)

[FOTO] Ławka solarna przy Muzeum Etnograficznym. Można tam korzystać z internetu

Konrad Marzec17 lipca 2018
W Toruniu powstaje bardzo dużo mieszkań komunalnych (fot. torun.pl)

Kolejny ranking z wysoką pozycją Torunia. Lepsza jest tylko Warszawa!

Konrad Marzec17 lipca 2018
Wizyta Ambasadora Republiki w Toruniu (fot. torun.pl)

Ambasador Republiki Mołdawii w Toruniu. Rozważania na temat współpracy

Konrad Marzec16 lipca 2018
Kocia kawiarnia rusza już w tym tygodniu (fot. Facebook.com/nekocafetorun)

Kocia kawiarnia rusza już w tym tygodniu!

Konrad Marzec16 lipca 2018
tramawaj_do_torun_plaza

Darmowym tramwajem do Toruń Plaza

Katarzyna Grochowalska15 lipca 2018
36863496_222808408549903_3507683323738587136_o

Fort X zmieni się w hotel? Sprawdźcie wizualizacje oraz film!

Mateusz Bąk13 lipca 2018
pilne

Olbrzymia nawałnica przeszła przez Toruń. Zalało niektóre ulice! [WIDEO]

Redakcja ChilliTorun.pl12 lipca 2018
1200px-Glinki_cmentarz1

Na Glinkach stanie obelisk. Upamiętni ofiary obozu jenieckiego

Mateusz Bąk12 lipca 2018
Przystań Toruń Beach Bar

Toruńska przystań niczym Ibiza? Powstaje pierwszy Beach Bar nad Wisłą!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lipca 2018