fbpx
Custom Text
Miasto

Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta

Specjalne oświadczenie w sprawie artykułu o mobbingu w toruńskiej Straży Miejskiej (fot. archiwum)
Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta
Konrad Marzec
REAKCJE

W dniu 22 czerwca na łamach jednej z lokalnych gazet pojawił się artykuł, brutalnie opisujący rzeczywistość w pracy Strażników Miejskiej. Głos zabrał komendant Straży Miejskiej w Toruniu

Artykuł, o którym mowa ukazał się w znaczącej dla regionu gazecie. Traktował o mobbingu, presji związanej z wypisywaniem mandatów i grożeniem zwolnieniami. Do sprawy odniosła się toruńska Straż Miejska.

Prezentujemy specjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo/Mieszkańcy Naszego Miasta

Toruńska Straż Miejska od ponad 25 lat dba o ład i porządek publiczny na terenie grodu Kopernika. To dzięki zaangażowaniu, codziennemu poświęceniu  i sumienności jej funkcjonariuszy Toruń jest miastem nie tylko czystym ale także bezpiecznym. Nie jest to jednak ani łatwa, ani bezpieczna i pewnie nie dla każdego służba.  Dlatego też z przykrością przeczytałem artykuł w jednej z toruńskich gazet, w którym wąska grupa osób pracujących w naszej jednostce w sposób anonimowy, w imię własnego interesu szkaluje  jej dobre imię oraz pracujących tam strażników. Artykuł nie przedstawia w sposób obiektywny sytuacji w Straży Miejskiej w Toruniu, co więcej uderza w ponad 130 osobową, pozostałą część załogi, która na co dzień z poświęceniem pracuje na rzecz lokalnej społeczności.                                             

Mirosław Bartulewicz

Komendant Straży Miejskiej w Toruniu

 

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

bieg_tropem_wilczym_2016_14567432649603

„Bieg Tropem Wilczym” po raz siódmy w Toruniu!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
echo-1966013_1280

EkoWalentynki – czyli kochamy recykling

Aleksandra Pladzyk13 lutego 2019
condom-538601_960_720

Prezerwatywy na walentynki. To pomysł partii Razem

Mateusz Bąk13 lutego 2019
SONY DSC

W Toruniu prym wiodą kameralne inwestycje

Redakcja ChilliTorun.pl13 lutego 2019
race-932254_1280

Rusza II edycja Toruńskich Biegów Wolności!

Aleksandra Pladzyk13 lutego 2019
moja_starowka_wystawa

Oryginalna witryna Żabki na Szerokiej. Miasto czeka na nowe pomysły!

Mateusz Bąk8 lutego 2019
stulatka_aurelia_liwinska-12_1549444512_optimized

Medale Unitas Durat dla stuletnich mieszkańców regionu

Aleksandra Pladzyk7 lutego 2019
20190206_konkurs2

Konkurs proekologiczny dla szkół podstawowych

Aleksandra Pladzyk7 lutego 2019
woman-3040029_960_720

Znamy termin kolejnej edycji “Torunia za pół ceny”

Mateusz Bąk6 lutego 2019