fbpx
Musical
Miasto

Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta

Specjalne oświadczenie w sprawie artykułu o mobbingu w toruńskiej Straży Miejskiej (fot. archiwum)
Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta
Konrad Marzec
REAKCJE

W dniu 22 czerwca na łamach jednej z lokalnych gazet pojawił się artykuł, brutalnie opisujący rzeczywistość w pracy Strażników Miejskiej. Głos zabrał komendant Straży Miejskiej w Toruniu

Artykuł, o którym mowa ukazał się w znaczącej dla regionu gazecie. Traktował o mobbingu, presji związanej z wypisywaniem mandatów i grożeniem zwolnieniami. Do sprawy odniosła się toruńska Straż Miejska.

Prezentujemy specjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo/Mieszkańcy Naszego Miasta

Toruńska Straż Miejska od ponad 25 lat dba o ład i porządek publiczny na terenie grodu Kopernika. To dzięki zaangażowaniu, codziennemu poświęceniu  i sumienności jej funkcjonariuszy Toruń jest miastem nie tylko czystym ale także bezpiecznym. Nie jest to jednak ani łatwa, ani bezpieczna i pewnie nie dla każdego służba.  Dlatego też z przykrością przeczytałem artykuł w jednej z toruńskich gazet, w którym wąska grupa osób pracujących w naszej jednostce w sposób anonimowy, w imię własnego interesu szkaluje  jej dobre imię oraz pracujących tam strażników. Artykuł nie przedstawia w sposób obiektywny sytuacji w Straży Miejskiej w Toruniu, co więcej uderza w ponad 130 osobową, pozostałą część załogi, która na co dzień z poświęceniem pracuje na rzecz lokalnej społeczności.                                             

Mirosław Bartulewicz

Komendant Straży Miejskiej w Toruniu

 

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

alcohol-586322_960_720

W marketach na starówce kupimy już mocny alkohol

Mateusz Bąk15 listopada 2018
Bez tytułu

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli w Toruniu? Trwa głosowanie!

Maciej Gorczyński15 listopada 2018
1200px-Toruń_Główny_2016-1000x600

Toruń Główny nominowany na najlepszy dworzec kolejowy w Polsce!

Mateusz Bąk15 listopada 2018
animal-welfare-1116215_960_720

Wychudzone i zaniedbane psy na Lipnowskiej. Interweniował Eko Patrol

Mateusz Bąk14 listopada 2018
800px-Blood_bus,_Lodz

W czwartek oddajemy krew!

Mateusz Bąk14 listopada 2018
syreny

W Toruniu zawyją syreny!

Mateusz Bąk13 listopada 2018
girl-2771936_960_720

Darmowe kursy językowe dla kujawsko-pomorskiego

Mateusz Bąk13 listopada 2018
industry-80955_960_720

Zanieczyszczone powietrze odstraszy nabywców „M”?

Redakcja ChilliTorun.pl13 listopada 2018
_DSC0521

Startuje Toruński Tydzień Tolerancji! [PROGRAM]

Mateusz Bąk12 listopada 2018