Miasto

Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta

Specjalne oświadczenie w sprawie artykułu o mobbingu w toruńskiej Straży Miejskiej (fot. archiwum)
Mobbing w Straży Miejskiej w Toruniu? Jest oświadczenie ze strony komendanta
Konrad Marzec
REAKCJE

W dniu 22 czerwca na łamach jednej z lokalnych gazet pojawił się artykuł, brutalnie opisujący rzeczywistość w pracy Strażników Miejskiej. Głos zabrał komendant Straży Miejskiej w Toruniu

Artykuł, o którym mowa ukazał się w znaczącej dla regionu gazecie. Traktował o mobbingu, presji związanej z wypisywaniem mandatów i grożeniem zwolnieniami. Do sprawy odniosła się toruńska Straż Miejska.

Prezentujemy specjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo/Mieszkańcy Naszego Miasta

Toruńska Straż Miejska od ponad 25 lat dba o ład i porządek publiczny na terenie grodu Kopernika. To dzięki zaangażowaniu, codziennemu poświęceniu  i sumienności jej funkcjonariuszy Toruń jest miastem nie tylko czystym ale także bezpiecznym. Nie jest to jednak ani łatwa, ani bezpieczna i pewnie nie dla każdego służba.  Dlatego też z przykrością przeczytałem artykuł w jednej z toruńskich gazet, w którym wąska grupa osób pracujących w naszej jednostce w sposób anonimowy, w imię własnego interesu szkaluje  jej dobre imię oraz pracujących tam strażników. Artykuł nie przedstawia w sposób obiektywny sytuacji w Straży Miejskiej w Toruniu, co więcej uderza w ponad 130 osobową, pozostałą część załogi, która na co dzień z poświęceniem pracuje na rzecz lokalnej społeczności.                                             

Mirosław Bartulewicz

Komendant Straży Miejskiej w Toruniu

 

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

Stadion_unibax

Motoarena również dla Elany Toruń?!

Mateusz Bąk21 września 2018
elderly-1461424_960_720

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w nowej lokalizacji!

Mateusz Bąk21 września 2018
che_29-768x500

Tramwajem na Jar – Komisja Europejska daje zielone światło!

Mateusz Bąk18 września 2018
basen_na_bazynskich5-2

Ruszają prace przy Bażyńskich. Zobacz aktualne zdjęcia i wizualizacje!

Mateusz Bąk18 września 2018
image115191

Przed nami upalny tydzień! Ostatni akcent lata? [PROGNOZY]

Mateusz Bąk17 września 2018
rondo1

Stefan Michałek patronem toruńskiego ronda

Mateusz Bąk15 września 2018
konferencja pras Marsz Rownosci 2

Organizatorzy Marszu Równości zdradzają szczegóły

Mateusz Bąk13 września 2018
majówka2

Zamek Dybów wciąż żywy! Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji

Mateusz Bąk13 września 2018
WP_20180905_07_19_15_Pro

Postępują prace na placu Chrapka. Do kiedy potrwają? (FOTO)

Mateusz Bąk11 września 2018