fbpx
Komunikacja

Organizacja ruchu w Toruniu. Co wynikło z rozmów w toruńskim magistracie?

Jakie zmiany czekają nas podczas remontu mostu im. Józefa Piłsudzkiego? (fot. archiwum)
Organizacja ruchu w Toruniu. Co wynikło z rozmów w toruńskim magistracie?
Konrad Marzec
REAKCJE

Spotkanie, które odbyło się 11 kwietnia dotyczyło organizacji ruchu podczas rozbudowy i remontu mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego. Projektanci  firmy Trasal Sp. z o.o. z Rzeszowa zaprezentowali projekt modernizacji. Omówiono także wnioski radnych z Klubu PiS, które wpłynęły do prezydenta Torunia

Utrzymanie dwustronnej komunikacji w trakcie remontu płyty głównej mostu przez cały czas trwania robót budowlanych, zaprojektowanie docelowego układu Placu Armii Krajowej oraz dojazdów z pobliskich ulic, a także rozszerzenie opracowania o dołączenie do projektowanego rozwiązania tunelu pieszo-rowerowego wzdłuż wiaduktu do ulicy  Poznańskiej – to tylko część tematów o których dyskutowano podczas spotkania zorganizowanego 11 kwietnia 2018 roku w toruńskim magistracie.

Co z remontem mostu?

Przedstawiciele Klubu Radnych PiS przyjęli do wiadomości propozycje Urzędu Miasta Torunia o wprowadzeniu  wyłącznie komunikacji miejskiej obejmującej przejazd przez most, na czas jego remontu. Miasto zaproponowało również, aby wspomniana komunikacja przejazdowa była darmowa. Wyznaczono miejsca parkingowe oraz miejsce odjazdu specjalnych autokarów, które przewoziłyby pasażerów przez most na Plac Rapackiego. Tam istniałaby możliwość przesiadki do komunikacji miejskiej.

Warto wiedzieć, że w przypadku, gdyby w trakcie przebudowy mostu okazało się, że jednak brakuje miejsc postojowych, istnieje możliwość zorganizowania kolejnych, w przyszłym śladzie Trasy Staromostowej. Jeśli powstanie zapotrzebowanie, miasto jest również przygotowane do utworzenia kolejnego węzła przesiadkowego dla mieszkańców.

Jeśli chodzi o kształt ronda na skrzyżowaniu Kujawskiej i Pl. Armii Krajowej – o którym również była mowa w trakcie spotkania,  wykonawca projektu przedstawił optymalne rozwiązanie. Radni poprosili o udostępnienie najnowszych wyników badań rozkładu ruchu w tym miejscu.

Jedną z propozycji Radnych Klubu PiS była koncepcja, żeby most był remontowany trzema etapami. Zebrani zostali poinformowani, że nie ma technicznych możliwości, żeby przy zachowaniu komunikacji miejskiej, prowadzić modernizację mostu w taki sposób.

Przewidywane zmiany na ul. Poznańskiej

W projekcie przewidziana jest również ścieżka rowerowa i przejście dla pieszych wyniesione ponad poziom ulicy Poznańskiej. Radni zadali projektantom pytanie, czy istnieje techniczna możliwość doprojektowania windy. Niestety powstanie dźwigu osobowego w tym miejscu jest zdeterminowane położeniem stacji benzynowej.  Poproszono o wyliczenie liczby pieszych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz matek z małymi dziećmi, dla potwierdzenia konieczności wybudowania windy.

Miasto przygotuje koncepcję utworzenia przejścia dla pieszych i rowerzystów za pośrednictwem tunelu pod wiaduktem.

Radni obecni na spotkaniu przedstawią Klubowi Radnych PiS podane rozwiązania.

Źródło: torun.pl

Komunikacja
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Komunikacja

2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
Toruń,_zabytkowy_tramwaj_na_Rynku_Staromiejskim

MZK oferuje na wynajem zabytkowy tramwaj. Cena?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
18

Zmiany w MZK. Zawieszono linie nr 18 i 22!

Mateusz Bąk16 lipca 2020
DCIM/100MEDIA/DJI_2422.JPG

Czy do Ciechocinka wróci kolej?

Mateusz Bąk7 lipca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Trwa przetarg na modernizację torowisk tramwajowych

Mateusz Bąk17 czerwca 2020