fbpx
Miasto

Policjanci ujęli niebezpiecznych rozbójników [VIDEO]

Zatrzymanie trzeciego z mężczyzn nastąpiło 21 marca (fot. materiały prasowe KMP w Toruniu)
Policjanci ujęli niebezpiecznych rozbójników [VIDEO]
Konrad Marzec
REAKCJE

Przestępcy, grożąc pistoletami ukradli pokrzywdzonemu pieniądze i chcieli wymusić na nim wzięcie kredytu w banku. Mężczyzna zdołał wymknąć się rozbójnikom i zawiadomić policjantów. Kryminalni kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali 22 i 24-latka. Trzeci z nich dołączył do swoim kompanów następnego dnia. Rozbójnicy wkrótce usłyszą zarzuty. Grozi im od 3 do 12 lat więzienia

W miniony wtorek (20.03.18) około 18:00 do dyżurnego toruńskiej komendy zadzwonił mężczyzna, który poprosił o pilną pomoc i przyjazd policjantów w rejon skrzyżowania ulic Olsztyńska a Olimpijska. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przed chwilą udało mu się wymknąć mężczyznom, którzy go napadli, po czym chcieli zmusić do wzięcia kredytu bankowego oraz na zakup sprzętu RTV.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego przyjechał do Torunia w gościnę do swoich znajomych. Podczas pobytu poznał mężczyzn, którzy zaproponowali mu przejażdżkę autem. Pokrzywdzony zgodził się i pojechał z nimi w okolice Starego Torunia. Tam, po opuszczeniu auta, jeden z mężczyzn uderzył go w twarz, po czym wspólnie z pozostałymi ukradł mu z portfela kilkaset złotych. Sprawcy przystawili pokrzywdzonemu rewolwer do głowy, zagrozili, że go zabiją i zażądali, by ten wziął na siebie kredyt w banku. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie zgodził się pojechać z napastnikami do jednego z banków. Tam, będąc pod stałą obserwacją rozbójników, złożył wniosek o kredyt w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostatecznie nie doszło do wypłaty środków, gdyż dokumenty nie przeszły pozytywnej weryfikacji. W tej sytuacji rozbójnicy zażądali, aby ofiara wzięła kredyt na sprzęt RTV w jednym ze sklepów przy ul. Olsztyńskiej. Zawieźli tam pokrzywdzonego, który, udając, że wykonuje ich polecenia, wymknął się z marketu tylnymi drzwiami. Po czym uciekł w rejon hipermarketu przy ul. Gdańskiej, skąd zadzwonił na policję. Pokrzywdzony opisał auto, którym poruszali się sprawcy. 

Funkcjonariusze kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali 22 i 24-latka. Kryminalni znaleźli u jednego z nich pistolet. To czarnoprochowa replika rewolweru. Na posiadanie tego typu broni nie jest wymagane zezwolenie, jednak wystrzał z niej w kierunku człowieka może spowodować bardzo poważne obrażenia. W zatrzymaniu trzeciego z mężczyzn – 23-latka brali udział policyjni antyterroryści.

Wczoraj (21.03.18), krótko po 11:00, funkcjonariusze weszli do wytypowanego wcześniej mieszkania przy ul. Sobieskiego. Mężczyzna nie stawiał oporu i trafił prosto do policyjnej celi. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejną czarnoprochową replikę rewolweru.

Wszyscy trzej mężczyźni już wkrótce usłyszą zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zmuszenie do określonego zachowania. Kierowca volkswagena odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Napastnicy byli już wcześniej notowani za pobicia.

Teraz rozbójnikom grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Źródło: materiały prasowe KMP w Toruniu

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021