fbpx
News

Sławomir Mentzen liderem Konfederacji w Toruniu

(fot. YouTube)
Sławomir Mentzen liderem Konfederacji w Toruniu
Mateusz Bąk
REAKCJE

Konfederacja Wolność i Niepodległość, którą tworzy koalicja KORWiN i Ruch Narodowy i środowisko Grzegorza Brauna, ogłosiła swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z naszego okręgu powalczy m.in. Sławomir Mentzen

Toruński polityk jest wiceprezesem partii KORWiN. Ma za sobą nieudane wybory na prezydenta Torunia, a także na europosła. Przed nim kolejna kampania. O miejsce w Sejmie powalczy z pierwszego miejsca w okręgu toruńskim.

– Jesteśmy sojuszem wielu ugrupowań patriotycznych, wolnościowych, narodowych i konserwatywnych i obywatelskich. Wyrażamy niezadowolenie młodego pokolenia z trwających już od 30 lat rządów PiS, PO, SLD i PSL – podkreśla Mentzen. – Fatalny system ochrony zdrowia, fatalne prognozy wysokości emerytur, beznadziejny poziom uniwersytetów. Owocami tego są emigracja, drenaż mózgów, brak zainteresowania życiem publicznym, w szczególności polityką i przeraźliwie niska dzietność.

Już w kampanii samorządowej Mentzen podkreślał panujące w Polsce pewne zacowanie polityczne i konserwatyzm. Na ostatnim wystąpieniu przekonywał o konieczności zmian, a tym samym świeżej krwi w polityce.

– Cały czas wszystko i tak idzie w tym samym kierunku, bo cały czas Polską rządzą ci sami ludzie co 30 lat temu – dodaje Sławomir Mentzen. – Widzimy, jak szybko zmienia i rozwija się świat i widzimy, że pokolenie Kaczyńskiego, Czarzastego czy Schetyny za tym światem po prostu nie nadąża. Mamy dość kultu papieru, pieczątki i wszechwładzy urzędników. Chcemy mieć polityków rozumiejących wyzwania XXI wieku.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wyłonią 460 posłów i 100 senatorów. Jakich kandydatów ogłosiły inne partie? Klikając w wybraną nazwę, zostaniecie przekierowani do odpowiedniego artykułu (kolejność chronologiczna).

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

mk

Populary serial znika z anteny! Jest oświadczenie toruńskiej aktorki

Mateusz Bąk20 lutego 2020
hołownia

Szymon Hołownia odwiedzi Toruń

Mateusz Bąk18 lutego 2020
_DSC5373

Toruń pominięty w budżecie państwa? “Posłowie PiS lekceważą nasze lokalne inwestycje”

Mateusz Bąk18 lutego 2020
139-270869

Pierwszy zarzut po pobiciu obcokrajowców!

Mateusz Bąk17 lutego 2020
Police Law Cop Emergency Symbol Safety Street

Alarm bombowy w galerii handlowej!

Mateusz Bąk14 lutego 2020
policja

Nowe ustalenia w sprawie pobicia obcokrajowców! [FOTO]

Mateusz Bąk14 lutego 2020
judge-1587300_1920

Śmiertelne potrącenie na Bema. Kierowca usłyszał wyrok

Mateusz Bąk14 lutego 2020
800px-DK43_obwodnica_krzepic_(1)

Program budowy stu obwodnic obejmie nasz region!

Mateusz Bąk12 lutego 2020
watch-tower-802102_1920

Petycja Zielonych. Chcą wyłączyć Toruń z obwodów łowieckich

Mateusz Bąk11 lutego 2020