fbpx
News

Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów

(fot. nadesłane)
Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tego w toruńskiej kampanii jeszcze nie było. Jeden z kandydatów na prezydenta Torunia postanowił pochwalić niektóre pomysły swoich przeciwników

Na wstępie dzisiejszej konferencji prasowej Mentzen przypomniał, że w dalszym ciągu nie otrzymał odpowiedzi na swój wniosek złożony do Toruńskiej Infrastruktury Sportowej o ujawnienie rejestru umów. Następnie odniósł się do obietnic wyborczych innych kandydatów na prezydenta Torunia.

Przeglądając programy wyborcze, znalazłem w nich dobre pomysły, które popieram i które, mam nadzieję, będę wdrażał po wyborach – mówi Mentzen.

Pochwały rozpoczął od Tomasza Lenza i jego pomysłu utworzenia kampusu politechnicznego UMK, dostosowanie edukacji branżowej do wymagań współczesnego rynku pracy przy współpracy z toruńskimi przedsiębiorcami, reformę rad okręgów i przyznanie im budżetu, a także wymianę przestarzałych autobusów. Następnie Mentzen skupił się na kandydatce MyToruń.

Popieram Sylwię Kowalską w jej planach ochrony zieleni, zmianie podejścia do budowy nowych tras w Toruniu oraz utworzeniu Zielonego Ringu Torunia – dodaje. – To świetna koncepcja i z pewnością może liczyć na moje wsparcie.

Nie zabrakło też aprobaty dla obecnego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zaproponował, aby wszystkie miejskie ulice, przy których stoją domy mieszkalne miały utwardzoną nawierzchnię.

Natomiast w programie Ireny Paczkowskiej Mentzenowi podoba się nacisk, jaki kładzie ona na na potrzebę dialogu z mieszkańcami oraz wsłuchiwania się w ich potrzeby.

– Popieram też plan Zbigniewa Rasielewskiego, który chce umieszczać na obiektach użyteczności publicznej panele fotowoltaiczne – podkreśla Mentzen. – Cena prądy cały czas rośnie i musimy tu szukać oszczędności. Moje pełne wsparcie ma również jego postulat bezpłatnej obwodnicy autostradowej oraz skomunikowania węzła autostradowego na południu Torunia.

Sławomir Mentzen poszedł niejako na przekór panującym standardom w toruńskiej kampanii. Jego konferencja nie była bowiem poświęcona krytyce, a pochwałom pomysłów oponentów.

Nie ważne kto jest autorem dobrego dla Torunia pomysłu. Ważne jest, aby wspierać każdą dobrą i korzystną dla miasta idee, ponad podziałami partyjnymi – zakończył polityk.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

firefighter-807379_960_720

Pożar w Kamionkach wzdłuż linii kolejowej!

Mateusz Bąk20 kwietnia 2019
wloclawska_04_2019

Trwa przebudowa Włocławskiej. Do kiedy potrwają prace?

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
electric-car-2783573_1280

Toruń z kolejną stacją do ładowania samochodów

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
02_plac_artylerii_polskiej-768x432

Zielone światło na pierwszy etap remontu placu Rapackiego!

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
20170408_180_DSC00206_MAL

Kult kolejną gwiazdą Piernikaliów!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
Fot. Michał Walkowski

Rondo turbinowe na wykończeniu! Trwa malowanie oznakowania poziomego

Mateusz Bąk12 kwietnia 2019
hand-2984109_960_720

Poniedziałkowa kawa od MZK

Aleksandra Pladzyk11 kwietnia 2019
Bilety MZK

Zmiany otwarcia kas biletowych MZK

Aleksandra Pladzyk10 kwietnia 2019
classroom-2093743_960_720

Strajk toruńskich nauczycieli w liczbach

Mateusz Bąk8 kwietnia 2019