fbpx
News

Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów

(fot. nadesłane)
Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tego w toruńskiej kampanii jeszcze nie było. Jeden z kandydatów na prezydenta Torunia postanowił pochwalić niektóre pomysły swoich przeciwników

Na wstępie dzisiejszej konferencji prasowej Mentzen przypomniał, że w dalszym ciągu nie otrzymał odpowiedzi na swój wniosek złożony do Toruńskiej Infrastruktury Sportowej o ujawnienie rejestru umów. Następnie odniósł się do obietnic wyborczych innych kandydatów na prezydenta Torunia.

Przeglądając programy wyborcze, znalazłem w nich dobre pomysły, które popieram i które, mam nadzieję, będę wdrażał po wyborach – mówi Mentzen.

Pochwały rozpoczął od Tomasza Lenza i jego pomysłu utworzenia kampusu politechnicznego UMK, dostosowanie edukacji branżowej do wymagań współczesnego rynku pracy przy współpracy z toruńskimi przedsiębiorcami, reformę rad okręgów i przyznanie im budżetu, a także wymianę przestarzałych autobusów. Następnie Mentzen skupił się na kandydatce MyToruń.

Popieram Sylwię Kowalską w jej planach ochrony zieleni, zmianie podejścia do budowy nowych tras w Toruniu oraz utworzeniu Zielonego Ringu Torunia – dodaje. – To świetna koncepcja i z pewnością może liczyć na moje wsparcie.

Nie zabrakło też aprobaty dla obecnego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zaproponował, aby wszystkie miejskie ulice, przy których stoją domy mieszkalne miały utwardzoną nawierzchnię.

Natomiast w programie Ireny Paczkowskiej Mentzenowi podoba się nacisk, jaki kładzie ona na na potrzebę dialogu z mieszkańcami oraz wsłuchiwania się w ich potrzeby.

– Popieram też plan Zbigniewa Rasielewskiego, który chce umieszczać na obiektach użyteczności publicznej panele fotowoltaiczne – podkreśla Mentzen. – Cena prądy cały czas rośnie i musimy tu szukać oszczędności. Moje pełne wsparcie ma również jego postulat bezpłatnej obwodnicy autostradowej oraz skomunikowania węzła autostradowego na południu Torunia.

Sławomir Mentzen poszedł niejako na przekór panującym standardom w toruńskiej kampanii. Jego konferencja nie była bowiem poświęcona krytyce, a pochwałom pomysłów oponentów.

Nie ważne kto jest autorem dobrego dla Torunia pomysłu. Ważne jest, aby wspierać każdą dobrą i korzystną dla miasta idee, ponad podziałami partyjnymi – zakończył polityk.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020