fbpx
Musical
News

Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów

(fot. nadesłane)
Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tego w toruńskiej kampanii jeszcze nie było. Jeden z kandydatów na prezydenta Torunia postanowił pochwalić niektóre pomysły swoich przeciwników

Na wstępie dzisiejszej konferencji prasowej Mentzen przypomniał, że w dalszym ciągu nie otrzymał odpowiedzi na swój wniosek złożony do Toruńskiej Infrastruktury Sportowej o ujawnienie rejestru umów. Następnie odniósł się do obietnic wyborczych innych kandydatów na prezydenta Torunia.

Przeglądając programy wyborcze, znalazłem w nich dobre pomysły, które popieram i które, mam nadzieję, będę wdrażał po wyborach – mówi Mentzen.

Pochwały rozpoczął od Tomasza Lenza i jego pomysłu utworzenia kampusu politechnicznego UMK, dostosowanie edukacji branżowej do wymagań współczesnego rynku pracy przy współpracy z toruńskimi przedsiębiorcami, reformę rad okręgów i przyznanie im budżetu, a także wymianę przestarzałych autobusów. Następnie Mentzen skupił się na kandydatce MyToruń.

Popieram Sylwię Kowalską w jej planach ochrony zieleni, zmianie podejścia do budowy nowych tras w Toruniu oraz utworzeniu Zielonego Ringu Torunia – dodaje. – To świetna koncepcja i z pewnością może liczyć na moje wsparcie.

Nie zabrakło też aprobaty dla obecnego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zaproponował, aby wszystkie miejskie ulice, przy których stoją domy mieszkalne miały utwardzoną nawierzchnię.

Natomiast w programie Ireny Paczkowskiej Mentzenowi podoba się nacisk, jaki kładzie ona na na potrzebę dialogu z mieszkańcami oraz wsłuchiwania się w ich potrzeby.

– Popieram też plan Zbigniewa Rasielewskiego, który chce umieszczać na obiektach użyteczności publicznej panele fotowoltaiczne – podkreśla Mentzen. – Cena prądy cały czas rośnie i musimy tu szukać oszczędności. Moje pełne wsparcie ma również jego postulat bezpłatnej obwodnicy autostradowej oraz skomunikowania węzła autostradowego na południu Torunia.

Sławomir Mentzen poszedł niejako na przekór panującym standardom w toruńskiej kampanii. Jego konferencja nie była bowiem poświęcona krytyce, a pochwałom pomysłów oponentów.

Nie ważne kto jest autorem dobrego dla Torunia pomysłu. Ważne jest, aby wspierać każdą dobrą i korzystną dla miasta idee, ponad podziałami partyjnymi – zakończył polityk.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

_DSC6047

Petru i Scheuring-Wielgus znów połączyli siły!

Mateusz Bąk19 listopada 2018
lover-1822498_960_720

“Jak być dobrą żoną w sypialni” – nowa audycja Radia Maryja

Mateusz Bąk19 listopada 2018
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600

Ile wynoszą stypendia na UMK?

Mateusz Bąk16 listopada 2018
pilne

Trwają poszukiwania Mirosława Betlejewskiego z Torunia!

Mateusz Bąk15 listopada 2018
20181030_090910 (Copy)

Na plac Chrapka znów nie pojadą tramwaje!

Mateusz Bąk15 listopada 2018
audience-868074_960_720

Toruńscy aktywiści protestują przeciwko koncertowi zespołu Apteka

Mateusz Bąk15 listopada 2018
DSC_2043

Kierowca przytrzasnął rękę staruszce. MZK przeprasza i wyjaśnia!

Mateusz Bąk14 listopada 2018
cruiser-2361684_960_720-1000x600

Aż 36 interwencji jednego dnia! Policja apeluje do pieszych o odblaski

Mateusz Bąk14 listopada 2018
17-041_0003

Poczuj, co znaczy dachowanie!

Mateusz Bąk14 listopada 2018