fbpx
Custom Text
Miasto

Święto ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi – moc atrakcji dla każdego

Ul. Szeroka w Toruniu czeka na swoje święto (fot. archiwum)
Święto ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi – moc atrakcji dla każdego
REAKCJE

Pokaz mody z udziałem mieszkańców Torunia, koncert zespołu New People, warsztaty dla dzieci i projekcje filmowe to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na najbliższą sobotę 19 maja. Tego dnia główny trakt handlowy starego miasta po raz dziesiąty będzie obchodził swoje święto

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta we współpracy z przedsiębiorcami ze starówki organizują jubileuszowe, X święto ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi, gdzie głównym punktem programu będzie pokaz mody, prezentujący kolekcje pochodzące ze staromiejskich butików oraz sieci odzieżowych. W rolę modeli wcielą się mieszkańcy Torunia. Za ubrania i dodatki będą odpowiedzialne: Basketo (odzież sportowa), Buty Yadwigi (obuwie), Caterina (odzież), EMKA FASHION (odzież), Freeshion (odzież), Glamour (odzież i dodatki), La Rosa (odzież i dodatki), Lilou (biżuteria), Lulita Moda Wieczorowa i Okazjonalna (suknie ślubne i wieczorowe), Orsay (odzież i dodatki), Salon Bialcon (odzież i dodatki), Studio Stylizacji Ślubnej ELENA (suknie ślubne), Sun&Lens Center Karczewski (okulary), VIZARRO (garnitury).

REKLAMA

Makijaż modelkom wykonają wizażystki z Perfumerii Hebe, Gabinetu Kosmetyczno-Podologicznego Millenium, Makeup Artist Michalina Maćkiewicz, Młyna Urody, Salonu z Pazurem oraz adeptki sztuki makijażu z Sieci Szkół dla Dorosłych Cosinus. Stylizacją fryzur zajmą się przyszłe fryzjerki i fryzjerzy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. O oprawę muzyczną zadba DJ Julek.

Moc niespodzianek

Scena z atrakcjami rozstawiona będzie na ulicy Szerokiej u zbiegu z ulicą Mostową, gdzie wydarzenie rozpocznie się pokazem krótkometrażowych filmów animowanych dla dzieci oraz niespodziankami przygotowanymi przez Dom Legend Toruńskich z okazji jego 5. urodzin o godzinie 12:00.

Od godziny 13:00 w wydzielonej przestrzeni ulicy Mostowej odbywać się będą warsztaty filmowe, dubbingu i beat-boxu przygotowane przez Fundację Biuro Kultury. Drobne upominki dla ich uczestników ufundowała księgarnia Tak Czytam oraz Sklep Firmowy Wawel.

Między godziną 14:00 i 15:00, scena należeć będzie do młodych artystów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza. Ulica Szeroka na wysokości sklepu Żabka stanie się  scenerią dla instalacji artystycznej autorstwa Jerzego Beresia pn. Ołtarz Zmian pochodzącej z kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Na wysokości ulicy Przedzamcze spacerowicze pokonywać będą historyczną granicę między Starym a Nowym Miastem, którą specjalnie na tę okazję zaaranżuje Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Na wysokości zegara przy Empiku prezentować się będą Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych oraz Fundacja Archipelag Inicjatyw. Swoje stoiska przygotują także Młodzieżowy Dom Kultury i Muzeum Okręgowe, a w siedzibie Fundacji Studio M6 przy ulicy Mostowej 6 o godz. 16:00 rozpocznie się Nocny Targ Modowy, który potrwa do późnych godzin nocnych.

O  godzinie 16:00 z godzinnym koncertem wystąpi zespół New People, który łączy wiele różnych elementów muzyki rozrywkowej, a Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprezentuje pokaz pieczenia pierników.

Pokaz mody rozpocznie się o godz. 17.30. Jego otwarcia dokona prezydent Torunia Michał Zaleski. Ostatnim punktem programu święta będzie plenerowy pokaz filmu „Rejs” w reżyserii Marka Piwowskiego, który rozpocznie się o godz. 19.30.

Autor: Wiktoria Bogumin

Więcej w dziale Miasto

wheelchair-1629490_960_720

Bezpłatny transport na wybory

Katarzyna Grochowalska14 października 2018
SzyndzielniaKolejkaGondolowa30

Toruń będzie mieć kolej gondolową!

Mateusz Bąk11 października 2018
prom003-768x432

Ruszyła budowa promu! Połączy on dwie drogi krajowe (FOTO)

Mateusz Bąk10 października 2018
pom_15_0

Przy starówce odsłonięto nowy pomnik (FOTO)

Mateusz Bąk9 października 2018
Port w okolicach Rudaka - foto Krzysztof Dominikowski

Port, doki, stocznia – Kukiz’15 ma pomysł na wzbogacenie Torunia

Mateusz Bąk8 października 2018
odbierz-wyprawke-czytelnicza-dla-trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

Aleksandra Pladzyk8 października 2018
cover_superw_fp_wolo

Trwa nabór wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Mateusz Bąk5 października 2018
neuca

Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)

Mateusz Bąk4 października 2018
baner_swieta_torun

Rusza przetarg na iluminacje świąteczne!

Mateusz Bąk4 października 2018