Aleks Karkosik triumfuje w Dubaju! Trzecie zwycięstwo w Formule Gulf!

Aleks Karkosik pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Jest na dobrej drodze! (fot. Facebook/Aleks Karkosik)

Aleks Karkosik najlepszy w Dubaju! Toruński kierowca rajdowy wygrał dzisiejszy wyścig w ramach 6 rundy Formuły Gulf Academy na Dubai Autodrome, a tym samym powiększył przewagę w tabeli klasyfikacji generalnej!

Zmagania na Dubai Autodrome Circuit Aleks Karkosik rozpoczął w czwartek. We wszystkich treningowych wyścigach osiągnął najlepszy wynik, co mogło zwiastować udane kwalifikacje. I rzeczywiście, w piątek torunianin raptem z półsekundową przewagą wygrał kwalifikacje do pierwszego wyścigu. Mało brakowało, a po raz kolejny tego dnia najlepszy na torze byłby Aleks Karkosik. Po zaciętej walce z Omarem Gazzazem toczonej od startu do samej mety, tym razem torunianin musiał uznać wyższość rywala i finiszował na drugiej pozycji.

W piątej rundzie Aleks pokazał się z bardzo dobrej strony, choć – jak sam przyznał – czuł niedosyt. Co jednak warte dodania, jedno z dwunastu okrążeń pokonał w najlepszym czasie, za co dostał dodatkowy punkt do klasyfikacji. Okazja do rewanżu nadarzyła się w sobotę. Wyścig w ramach szóstej rundy rozpoczął się dziś o godzinie 8:15 polskiego czasu. Aleks znów zaczynał z pole position, czyli pierwszej pozycji startowej. Torunianin miał świetny początek, szybko uciekł rywalom i utrzymał przewagę do samego końca! 16-latek wygrał sobotni wyścig na Dubai Autodrome, mijając metę 3,9 sekundy przed Omarem Gazzazem.

To była jego trzecia wygrana w Formule Gulf! Aleks pozostaje na szczycie klasyfikacji generalnej. Następne starty 17 i 18 lutego.