LOTTO Superliga: Energa Manekin z pierwszą porażką

Rywale z Grodziska Mazowieckiego okazali się lepsi od naszej drużyny (fot. Energa Manekin Toruń)
Sebastian Górka

Tenisiści stołowi Energi Manekin Toruń ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Lepsi okazali się zawodnicy Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, którzy wygrali 3:0 w meczu trzeciej kolejki Lotto Superligi

Jako pierwszy zagrał Cazuo Matsumoto z Japończykiem Kazuhiro Chanem. Lepiej ten pojedynek zaczął Brazylijczyk, prowadząc aż 3:0, później jednak stracił sześć  punktów  z rzędu. Pierwszego seta przegrał 7:11. Drugi set to dominacja rywala, który wygrał tę część gry 11:5. Kolejny set był bardzo wyrównany, lecz Matsumoto uległ 9:11 i cały pojedynek zakończył się wynikiem 0:3. Była  to pierwsza porażka toruńskiego zawodnika w tym sezonie. Wcześniej legitymował się bilansem 4:0.

W następnym pojedynku Tomasz Kotowski mierzył się z Panagiotisem Gionisem z Grecji. Pierwsze dwa sety to pewne zwycięstwa Greka. W trzecim secie popularny Kotek stawił opór, jednak lepszy okazał się Gionis, wygrywając 11:9 i w całym secie 3:0.

Najwięcej emocji przyniosło starcie Pavel Sirucek – Daniel Górak, jednak to ostatecznie Czech przegrał 2:3. Tym samym Górak przypieczętował zwycięstwo w całym  spotkaniu tenisistów stołowych z Grodziska Mazowieckiego 3:0.

Energa Manekin Toruń z dorobkiem pięciu punktów po trzech kolejkach zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Wtorkowi rywale są liderami rozgrywek i posiadają komplet 9 punktów.

Energa-Manekin Toruń – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Cazuo Matsumoto – Kazuhiro Chan 0:3 (7:11, 5:11, 9:11)
Tomasz Kotowski – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 7:11, 10:12)
Pavel Sirucek – Daniel Górak 2:3 (9:11, 11:9, 14:12, 10:12, 12:14)

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.