fbpx
Siatkówka

Alina Krawczyk nowym nabytkiem Budowlanych. W składzie też mistrzyni Polski!

Alina Krawczyk nowym nabytkiem Budowlanych. W składzie też mistrzyni Polski!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Budowlani Toruń nie zwalniają tempa na runku transferowym! Niemal co dzień poznajemy nazwisko nowej zawodniczki. Dziś padło na Alinę Krawczyk

To kolejna młoda, ale uzdolniona i głodna gry zawodniczka Budowlanych. Największe siatkarskie triumfy 19-latka święciła jednak nie w hali, a na plaży. Została bowiem powołana do kadry narodowej, a także dwukrotnie brała udział w finale mistrzostw Polski juniorek. Co ciekawe, w tegorocznej edycji grała wspólnie z siostrą – Anią.  Poprzedni sezon atakująca spędziła w pierwszoligowym MUKS Jokerze Świecie.

(fot. Budowlani Toruń)

(fot. Budowlani Toruń)

W nowym sezonie w toruńskim klubie zobaczymy całkiem sporo młodych siatkarek, co nie oznacza, że zabraknie doświadczenia. Najbardziej utytułowaną i ograną zawodniczką będzie Dominika Sieradzan-Minicz. To chyba jeden z najgłośniejszych transferów w I Lidze!

38-letnia przyjmująca od dwóch lat związana była z KS Pałace Bydgoszcz. Największe sukcesy odnosiła w barwach Muszynianki Muszyny – złoty oraz brązowy medal mistrzostw Polski. Z PTPS Farmutil Piła zdobyła z kolei srebro oraz krajowy puchar. Po ten sam zestaw sięgnęła we Francji z drużyną ASPTT Miluza.

– Doświadczenie na pewno pomaga, więc mam nadzieję, że uda mi się je przekazać dalej – mówi Dominika. – Mam nadzieję, że tym razem to w Toruniu dołożę swoją cegiełkę do wyniku, bo jest to młody, ale jakże ambitny zespół .”

W najlepszym okresie jej kariery nie umknęła też uwadze sztabom młodzieżowych reprezentacji Polski. W 1997 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetek. 

(fot. Zorro2212/Wikipedia)

(fot. Zorro2212/Wikipedia)

Kolejną nową przyjmującą Budowlanych będzie też Roksana Irzemska. 20-latka może pochwalić się zwycięstwem w Turnieju Nadziei Olimpijskich czy mistrzostwem województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodziczek.

I liga to początek mojego grania na tak wysokim poziomie. Toruń kojarzy mi się przede wszystkim z piernikami. Właśnie dlatego będę chciała spróbować wszystkie – zdradza Roskana.

(fot. Budowlani Toruń)

(fot. Budowlani Toruń)

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019