fbpx
Custom Text
Siatkówka

Arena Toruń znów zdobyta – pewne zwycięstwo KSZO

(fot. Łukasz Żurawski/chillitorun.pl)
Arena Toruń znów zdobyta – pewne zwycięstwo KSZO
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Poli Budowlani z kolejną porażką. Tym razem torunianki musiały uznać wyższość KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, a najlepszą zawodniczką wieczoru wybrana została Koleta Łyszkiewicz

Zespół Nicoli Vettoriego miał więcej czasu na przygotowanie się do meczu, lecz nie przełożyło się to na formę drużyny. Torunianki znów zawiodły i nie urwały ostrowiankom choćby seta. O wyniku przesądziły błędy indywidualne oraz dobra gra zespołowa rywalek.

Błędy po stronie torunianek były widoczne szczególnie w pierwszej partii. Aż 9 z nich zakończyło się zdobyczą punktową zespołu KSZO. Mimo to do stanu 10:10 wynik stale oscylował w granicy remisu. W tym momencie ostrowianki wrzuciły jednak wyższy bieg i odskoczyły gospodyniom na kilka punktów. Straty tej nie udało jużsię odrobić i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 dla KSZO.

Tylko siatkarki z Grodu Kopernika mogą wiedzieć jak przegrały drugą partię. Torunianki dwukrotnie wychodziły na kilku punktową przewagę, jednak za każdym razem ją traciły. Wskazówki Adama Grabowskiego okazały się na tyle skuteczne, że ostrowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 25:20.

Trzeci set dostarczył kibicom najwięcej emocji. Po kolejnym wyrównanym początku, wkrótce siatkarki KSZO osiągnęły wyraźną przewagę. Wydawać by się mogło, że jest już po meczu, jednak nie pozwoliła na to wola walki Poli Budowlanych. Zespół z Grodu Kopernika stale odrabiał straty i w końcówce był bliski remisu. Niestety, po raz kolejny tego dnia ostrowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 25:23 i cały mecz 3:0.

Wyszliśmy na boisko wystraszeni – mówi trener Poli Budowlanych Toruń, Nicola Vettori. – Nie potrafię tego wytłumaczyć. Wiedzieliśmy, że to ważny mecz, ale to nie powinno sparaliżować zawodniczek, zwłaszcza, że są doświadczone. Pokazaliśmy chyba tylko 30% tego co umiemy i co robimy na treningu. Spodziewaliśmy się takiego rodzaju meczu, czyli mało piłki kończącej, dużo obron, dużo kiwki i tak się stało, ale znowu wyszliśmy na mecz niepewni siebie.

Kolejna porażka oddala siatkarki Grodu Kopernika od bezpiecznej strefy 10. miejsca w tabeli. Najskuteczniejszą torunianką w dzisiejszym meczu była Dorota Ściurka, jednak wynik 9 punktów nie może powalać na kolana. Trzy “oczka” mniej zdobyła Marina Cvetanović, a po 5 punktów wywalczyły Marina Paulava, Anna Lewandowska, Ewelina Ryznar i Marta Wójcik. Po meczu kapitan Poli Budowlanych przepraszała kibiców za postawę torunianek.

 – Poza trzecim setem ten mecz był całkowicie jednostronny i wstyd mi za to, że prezentujemy obecnie taką formę – zdradziła Marta Wójcik. – Mam nadzieję, że wkrótce się odbudujemy i w przyszłej kolejce będzie już dużo lepiej. Nie czułam się wystraszona, tak jak powiedział trener Vettori, ale na pewno nie jest to poziom jaki powinniśmy prezentować. To nie jest tak, że pstrykniemy palcem, powiemy, że brakuje nam tego i tego i będzie dobrze. Niestety coś nie zaskoczyło. Prawdą jest, że porażki raczej dołują, a nie motywują, ale nie ma takiej porażki, po której nie można się podnieść. Można iść tylko w górę, bo w dół już nie powinniśmy iść.

Teraz przed toruniankami dwa trudne spotkania. Na początek Poli Budowlane zmierzą się w Rzeszowie z Developresem (16 grudnia), a przed świętami, 20 grudnia, powrócą do Areny Toruń na mecz z Impelem Wrocław.

Poli Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

do hymnu

Toruńskie siatkarki zachęcają do wspólnego śpiewania Hymnu [WIDEO]

Marcin Morkowski9 listopada 2018
Dominika_Sieradzan_2011-1000x600

“Toruń to świetne miejsce do siatkówki” – rozmowa z Dominiką Sieradzan-Minicz

Mateusz Bąk23 sierpnia 2018
Dominika_Sieradzan_2011

Alina Krawczyk nowym nabytkiem Budowlanych. W składzie też mistrzyni Polski!

Mateusz Bąk14 sierpnia 2018
DSC8141-1000x600

Młodość i doświadczenie – kolejne transfery Budowlanych

Mateusz Bąk7 sierpnia 2018
DSC_4721

Transferowa rewolucja w Budowlanych! Są pierwsze kontrakty [FOTO]

Mateusz Bąk1 sierpnia 2018
DSC_0761

Znamy terminarz pierwszej rundy siatkarskiej I Ligi

Mateusz Bąk13 lipca 2018
volleyball-520083_960_720

UMK zgłosi zespół siatkarski do III Ligi!

Mateusz Bąk28 czerwca 2018
Budowlani Toruń zagrają w 1. lidze (fot. archiwum)

Budowlani Toruń zagrają w 1. lidze. Trwają prace nad budową zespołu

Konrad Marzec25 czerwca 2018
34231355444_217558fb20_b

Mecz Gwiazd Plaży Gotyku z udziałem reprezentantów Polski!

Mateusz Bąk11 czerwca 2018