fbpx
Siatkówka

Bella Plaża Gotyku po raz dziewiąty!

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Bella Plaża Gotyku po raz dziewiąty!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Na Rynku Nowomiejskim pojawiło się 750 ton piasku, a więc w Toruniu znów królować będzie siatkówka plażowa! Bella Plaża Gotyku startuje już w czwartek

Do rywalizacji staną setki siatkarzy – dzieci, młodzież, studenci, amatorzy i profesjonaliści. Oprócz areny głównej od 14 czerwca zmagania będziemy mogli obserwować na terenie Zespołu Szkół Nr 10 przy Placu Świętej Katarzyny. Pula nagród pieniężnych to 12 000 złotych w turnieju kobiet i 15 000 zł w turnieju mężczyzn. Tegoroczna Plaża Gotyku to również duży sprawdzian organizacyjny przed przyszłorocznymi mistrzostwami Polski.

CZYTAJ TAKŻEToruń zorganizuje mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej!

W trakcie imprezy nie może oczywiście zabraknąć pokazowego Meczu Gwiazd, który w tym roku poprzedzi finałowe starcie w Grand Prix Polski siatkarzy. Zaplanowany jest na godzinę 13.00 w niedzielę 17 czerwca.

– Tradycją Bella Plaży Gotyku stało się już trochę to, że do Torunia zapraszamy zawodników, którzy w danym sezonie zakończyli kariery sportowe, by podziękować im za lata siatkarskich emocji, jakie zafundowali nam – kibicom – mówi Wojciech Kaczmarek, organizator wydarzenia. – Podobnie będzie w tym roku. Do udziału w Meczu Gwiazd Bella Plaży Gotyku, zaprosiliśmy aż trzech siatkarzy, byłych reprezentantów Polski, którzy w minionym sezonie pożegnali się z wyczynowym uprawianiem tej dyscypliny.

Jednym z nich jest Dominik Witczak – ambasador Bella Plaży Gotyku, który z toruńskim turniejem związany jest od samego początku.

– Plaża Gotyku jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, istotnym turniejem i super miejscem, które mi się od lat bardzo dobrze kojarzy – przyznaje były zawodnik ZAKSY czy Asseco Resovii. – Nie ukrywam, że co roku czekam tylko na potwierdzenie od Państwa Kaczmarków, czy otrzymam zaproszenie, bo bardzo chętnie całą rodziną wracamy do Torunia.

W Toruniu nie zabraknie też mistrza olimpijskiego i mistrza świata, legendy polskiej siatkówki – Edwarda Skorka. Wkrótce poznamy kolejnych uczestników Meczu Gwiazd. Początek czwartkowych zmagań o 10:00!

SPRAWDŹ DOKŁADNY PROGRAM

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019