Budowlani na ostatniej prostej. Pewna wygrana w sparingu z Piłą

Torunianki przed startem sezonu mają powody do zadowolenia (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

Nowy sezon Orlen Ligi zbliża się wielkimi krokami. Od pierwszego meczu z ŁKS-em dzielą nas zaledwie dwa tygodnie. W sobotę Budowlani Toruń rozegrali jeden z ostatnich sparingów przed startem rozgrywek. Podopieczne Nicoli Vettoriego pewnie pokonały siatkarki PTPS Piła

Mecz został rozegrany w czterech setach. Wszystkie partie padły łupem siatkarek z Torunia. Budowlane imponowały w wielu fragmentach gry. Poprawnie funkcjonował zarówno atak jak i blok. Wyróżnić należy przede wszystkim nowe zawodniczki – Marinę Paulavę, Rebeccę Pavan i Gabrielę Jasińską. Widać, że ta drużyna przez ostatnie dwa miesiące świetnie się zgrała i będzie groźna nie tylko dla zespołów z dołu tabeli.

To już drugi mecz sparingowy pomiędzy Budowlanymi a PTPS Piła. Pierwszy odbył się we wrześniu na terenie rywala, przy okazji turnieju towarzyskiego, wygranego zresztą przez drużynę Nicoli Vettoriego. Tamto spotkanie torunianki wygrały 3:1. W sobotę również rozegrano cztery sety, jednak tym razem wszystkie padły łupem siatkarek z Grodu Kopernika. Momentami Budowlane wręcz miażdżyły rywala i pozwoliły pilankom na zdobycie kolejno 10, 19, 14 i 22 punktów.

– Kolejne zwycięstwo jest dobre dla morale tej drużyny, ale my musimy analizować każdy mecz tak samo, czy wygrany, czy przegrany, aby poprawiać swoją grę – powiedział po meczu trener Budowlanych, Nicola Vettori. – Mamy jeszcze dużo do poprawy, a jest mało czasu, ale cały czas pracujemy nad jakością gry. Dziewczyny walczą o miejsce w pierwszym składzie, dają mi dużo do myślenia, ale aby osiągnąć dobry wynik będę potrzebował je wszystkie.

Niepokojącym faktem jest to, że w sobotnim meczu z Piłą nie zagrała Sylwia Wojcieska. Środkowa Budowlanych w ostatnich latach zmagała się z poważną kontuzją kolana. Trener torunianek jednak uspokaja.

– Sylwia ma mały problem zdrowotny. Konkretnie chodzi o łydkę. Za jakiś czas dowiemy się więcej, czy będzie to krótsza przerwa w grze, czy jednak nieco dłuższa, ale jesteśmy pozytywnej myśli – zakończył Nicola Vettori.

Ostatnim sparingowym rywalem przed startem nowego sezonu będzie zespół Budowlanych Łódź. Na to spotkanie torunianki udadzą się w niedzielę, 9 października. Orlen Ligę zespół z Grodu Kopernika zainauguruje 16 października w Arenie Toruń. Rywalem Budowlanych będzie inny zespół z Łodzi, doskonale nam znany ŁKS. Mecz zaplanowano na godzinę 20:00. Pokaże go stacja Polsat Sport, jednak my wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na halę!

Budowlani Toruń – PTPS Piła 4:0 (25:10; 25:19; 25:14; 25:22).