fbpx
Siatkówka

Budowlani w komplecie!

Jak w nadchodzącym sezonie spisze się drużyna Budowlanych? (fot. archiwum)
Budowlani w komplecie!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Dobiegło końca uzupełnianie drużyny Budowlanych Volley na następny sezon. Do pełnego składu brakowało dwóch zawodniczek. Działacze klubu wypełnili tę lukę i sfinalizowali kontrakt z przyjmującą Iloną Gierak oraz atakującą Martą Łukaszewską

Po stracie kilku ważnych zawodniczek zespół potrzebował mocnego wzmocnienia. Takim na pewno jest nowa atakująca. Marta Łukaszewska to kolejna zawodniczka w Budowlanych, występująca do niedawna w najlepszej polskiej lidze. Mierząca 184 cm wzrostu, grała m.in. dla MKS-u Dąbrowy Górniczej, Legionovi Legionowo, czy Stali Mielec. Siatkarka zajmie miejsce byłej już liderki, a zarazem najskuteczniejszej w poprzednim sezonie Sandry Szczygioł.

Ostatnim transferowym ruchem działaczy Budowlanych było sprowadzenie do zespołu Ilony Gierak. 26-letnia przyjmująca w minionym sezonie reprezentowała barwy Muszynianki Muszyna. W karierze grała także dla francuskiego Association sportive Saint-Raphaël czy Legionowi Legionowo. Została również powołana do reprezentacji Polski na turniej w Montreux. W zespole Budowlanych jest czwartą zawodniczką grającą na pozycji przyjmującej.

Wśród toruńskich siatkarek pojawiło się aż 6 nowych twarzy. Prócz dwóch wyżej wymienionych, są nimi jeszcze: rozgrywające – Karolina Filipowicz i Aleksandra Stachowicz oraz przyjmujące – Marzena Wilczyńska i Patrycja Wyrwa.

W najbliższym sezonie nie zabraknie również środkowych – Jowity Jaroszewicz, Anny Lewandowskiej, Eweliny Ryznar, libero – Darii Bąkowskiej, atakującej – Aleksandry Theis oraz przyjmującej – Marty Wiśniewskiej.

Jak już wiadomo – budowany skład nie zagra w rozgrywkach Orlen Ligi. Klub nie otrzymał zaproszenia do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019