fbpx
Siatkówka

Czas na kolejne trudne wyzwanie – naszpikowany gwiazdami Chemik przyjedzie do Torunia!

Czy Giacomini Budowlanym uda się urwać choćby punkt w spotkaniu z wiceliderem? (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Czas na kolejne trudne wyzwanie – naszpikowany gwiazdami Chemik przyjedzie do Torunia!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Giacomini Budowlanych Toruń czeka ostatnie listopadowe spotkanie w Orlen Lidze. Do Grodu Kopernika przyjeżdża najlepsza drużyna ostatnich lat – Chemik Police. Mecz odbędzie się w środę, w Arenie Toruń

O mijającym miesiącu podopieczne Nicoli Vettoriego z pewnością chciałyby jak najszybciej zapomnieć. W ostatnich czterech meczach, toruniankom udało się wygrać tylko jednego seta, a przed Giacomini Budowlanymi kolejne ciężkie spotkanie z naszpikowanym gwiazdami Chemikiem. Terminarz dla naszej drużyny nie ułożył się korzystnie. Torunianki na przestrzeni kilku tygodni musiały zmierzyć się ze wszystkimi medalistami Orlen Ligi z minionego sezonu. Po pojedynkach z Atomem Trefl Sopot i Impelem Wrocław przyszedł czas na mistrza z Polic.

Po raz pierwszy mistrzostwo Polski popularne Chemiczki zdobyły w sezonie 2013/2014. Już wtedy policzanki dysponowały wielką formą, co potwierdziły w kolejnych dwóch latach. Nie inaczej jest w tym sezonie. Podopieczne Jakuba Głuszaka po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Warto odnotować, że ostatnią porażkę w rozgrywkach Chemik poniósł… 21 lutego.

Zespół z Polic składa się praktycznie z samych byłych lub obecnych reprezentantek swoich krajów. Rzecz jasna najwięcej jest w tym gronie Polek. W Chemiku występują siatkarki, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Główną siłę potrójnego mistrza kraju tworzą Anna Werblińska, Aleksandra Jagieło, czy Joanna Wołosz. W składzie piekielnie silnego rywala są też tak znakomite zawodniczki jak Mariola Zenik, Agnieszka Bednarek-Kasza, czy Izabela Bełcik. Dodatkowo są one wspomagane przez reprezentantki Serbii – Stefanę Veljković i Jelenę Blagojević oraz Kolumbii – Madelaynnę Montano.

Trwający sezon pokazał jednak, że z Chemikiem można powalczyć. Policzanki w siedmiu rozegranych spotkaniach, tylko dwukrotnie nie straciły ani jednego seta. Przy odpowiedniej motywacji i podejściu do tego spotkania, torunianki stać na urwanie choćby punktu trzykrotnemu mistrzowi Polski. Początek sezonu pokazał, że Giacomini Budowlane stać na waleczną grę na najwyższym poziomie.

Spotkanie w Arenie Toruń odbędzie się w środę, 30 listopada, o godzinie 18:00 w Arenie Toruń. Bilety na to spotkanie można nabyć za pomocą strony abilet.pl lub w punktach stacjonarnych w całym mieście.

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019