fbpx
Siatkówka

Do Bielsko-Białej po kolejne punkty!

Przed Budowlanymi trudny mecz (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Do Bielsko-Białej po kolejne punkty!
Mateusz Bąk
REAKCJE

W poniedziałek Giacomini Budowlani Toruń zagrają pierwszy wyjazdowy mecz w nowym sezonie Orlen Ligi! Rywalem naszych siatkarek będzie BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Inauguracja nowego sezonu była wymarzona dla toruńskich siatkarek. Podopieczne Nicoli Vettori’ego bez większych problemów pokonały ŁKS Łódź i zanotowały pierwsze ligowe punkty. Przekonujące zwycięstwo beniaminka z Torunia odbiło się echem w całym środowisku siatkarskim w Polsce. Do „dwunastki” kolejki zostały wybrane Ewelina Ryznar oraz Morena Martinez Franchi. Bliska tego wyróżnienia była także Rebecca Pavan. Media zachwycały się świetną grą Giacomini Budowlanych i ich znaczną przewagą nad rywalkami z Łodzi. Na szczególną uwagę zasłużył fragment trzeciego seta, kiedy to toruńskie siatkarki wygrały dziesięć akcji z rzędu (od 7:7 do 17:7). Według Polsat Sport był to największy nokaut kolejki siatkarskiej ekstraklasy!

W drugim meczu nowego sezonu rywalem Giacomini Budowlanych będzie nieco bardziej wymagający zespół. BKS Profi Credit Bielsko-Biała to wielokrotny mistrz Orlen Ligi, zdobywca wielu Pucharów i Superpucharów Polski. Poprzedni sezon zespół prowadzony przez Mariusza Wiktorowicza zakończył na ósmym miejscu. W ostatnim meczu zespół z Bielsko-Białej pokonał u siebie wicemistrza Polski – Atom Trefl Sopot 3:1!

Najbliższy pojedynek na pewno nie będzie łatwy dla Giacomini Budowlanych Toruń. To jednak nie oznacza, że nasze siatkarki nie mogą sprawić niespodzianki. Świetna dyspozycja całego zespołu i bardzo dobra gra kluczowych zawodniczek może sprawić, że torunianki odniosą kolejne zwycięstwo i utrzymają się w górnych częściach tabeli Orlen Ligi.

Spotkanie BKS Bielsko-Białej z Giacomini Budowlanymi Toruń odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:00 w hali BKS. Na wspólne oglądanie meczu w Grodzie Kopernika do lokalu Lizard King zaprasza zarząd klubu i klub kibica Giacomini Budowlanych.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://web.facebook.com/events/393020851085458/

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019