fbpx
Siatkówka

Firma Poli nowym sponsorem tytularnym Budowlanych Toruń

(fot. Mateusz Bąk/chillitorun.pl)
Firma Poli nowym sponsorem tytularnym Budowlanych Toruń
Mateusz Bąk
REAKCJE

Pod nazwą Poli Budowlani Toruń siatkarski klub z naszego miasta wystąpi w nowym sezonie ekstraklasy kobiet! 

Z końcem ubiegłego sezonu toruński klub zakończył współpracę z firmą Giacomini. Jarosław Hausman, prezes Budowlanych ogłosił dziś, że nowym sponsorem tytularnym została firma Poli.

Historię poprzedniego sezonu wszyscy doskonale znamy. Były ciężkie chwili, niemniej zakończyliśmy ten sezon na miejscu, które daje nadzieje na rozwój siatkówki w Toruniu – powiedział Jarosław Hausman. – Chciałbym podziękować firmie Giacomini za wspieranie nas przez ostatni sezon. Powodów, dla których oddała „pałeczkę” nowemu sponsorowi, jest kilka. W swojej strategii firma Giacomini nigdy nie przewidywała dłuższych działań w dziedzinie sportu. W tym sezonie naszym sponsorem będzie firma Poli z Inowrocławia.

Inowrocławska firma zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych. Powstała w 1982 roku jako mała dwuosobowa firma rodzinna. Dziś jest to nowoczesne i wielkie przedsiębiorstwo sprzedające towar ponad 20 krajom. W siatkówce stawia jednak pierwsze kroki.

Nie mamy doświadczenia w sponsoringu w takim zakresie – powiedział prezes Poli, Marian Holz. – Po drodze zdarzały się drobne kontrakty. Natomiast drużyny z ekstraklasy jeszcze nie sponsorowaliśmy. Pojawia się pytanie, co nas do tego skłoniło. Na pewno rozmowa z prezesem Hausamen była bardzo przekonująca. Sama jego sugestia co do popierania sportu, a w szczególności Budowlanych Toruń dała nam do myślenia. Jesteśmy też zwolennikami misji biznesu polegającej nie tylko na zarabianiu, lecz także na popieraniu społeczności lokalnej, a sportu w szczególności.       

Holz przyznał, że już wcześniej obserwował poczynania Budowlanych. Sam jest mocno powiązany z Toruniem, stąd oferta współpracy była jeszcze bardziej zachęcająca.

W poprzednim sezonie śledziłem wyniki Budowlanych Toruń – dodaje Holz. – Muszę przyznać, że z przyjemnością słuchało się też pomeczowych wypowiedzi trenera Vettoriego. Mentalnie jestem bardzo związany z Toruniem. Tutaj mieszkała moja rodzina, kończyłem szkołę średnią, studia (Wydział Matematyki Fizyki i Chemii – przyp. red.). Dodatkowo pamiętam poprzednią halę Budowlanych na ulicy Krasińskiego, gdzie odbywały się też moje zajęcia z wf’u.   

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019