fbpx
Siatkówka

Giacomini Budowlani na ostatniej prostej. W piątek mecz z Developresem SkyRes Rzeszów

Skuteczny blok będzie kluczem do pokonania Developresu (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Giacomini Budowlani na ostatniej prostej. W piątek mecz z Developresem SkyRes Rzeszów
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rundy zasadniczej Orlen Ligi. Oba spotkania Giacomini Budowlani rozegrają w Arenie Toruń. Pierwszym rywalem podopiecznych Nicoli Vettoriego będzie Developres SkyRes Rzeszów. Mecz zaplanowano na piątek

Wydaje się, że kryzys formy torunianki mają już dawno za sobą. W 2017 roku zespół z Grodu Kopernika odniósł sześć zwycięstw, a w przegranych spotkaniach, wyłączając mecz z Impelem Wrocław, napsuł rywalom sporo krwi. Podopieczne Nicoli Vettoriego nie przegrały od trzech spotkań i wszyscy mają nadzieję na utrzymanie tej passy już do końca sezonu.

O to nie będzie jednak łatwo. W bardzo dobrej formie, nawet mimo ostatniej porażki 2:3 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, znajduje się również Developres. Gdyby nie wpadka w niedzielnym spotkaniu, rzeszowianki miałyby serię aż siedmiu zwycięstw z rzędu! Zespół z Podkarpacia plasuje się obecnie na 4. miejscu w ligowej tabeli i raczej nie grozi mu utrata tej pozycji.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które notabene miało odbyć się w Toruniu, Developres pokonał Giacomini Budowlanych 3:1. Torunianki potrafiły wygrać tylko jednego seta, a w pozostałych nie zostawiły po sobie najlepszego wrażenia. Było to jednak trzy miesiące temu, kiedy nasze siatkarki wciąż były w kryzysie.

W piątkowym spotkaniu niezwykle groźna będzie z pewnością Adela Helić, która jest drugą najskuteczniejszą zawodniczką Orlen Ligi. Serbka zdobyła dotąd 478 punktów. Dla porównania, nasza najlepsza atakująca – Rebecca Pavan, ma na swoim koncie 423 zdobyte “oczka”. Z kolei jeśli chodzi o blok, lepszą skutecznością od Katarzyny Mróz może popisać się Sylwia Wojcieska. Ten aspekt gry będzie szczególnie ważny w spotkaniu z Developresem.

Mecz odbędzie się w piątek, 17 marca, o godzinie 18:00. Przyjdź i dopinguj toruńskie siatkarki w walce o kolejne zwycięstwo!

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019