fbpx
Siatkówka

Giacomini Budowlani wracają do Areny Toruń – po kolejne punkty?

Po raz ostatni torunianki grały i wygrały w Arenie Toruń 7 stycznia z Pałacem Bydgoszcz (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Giacomini Budowlani wracają do Areny Toruń – po kolejne punkty?
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Po dłuższej przerwie toruńskie siatkarki znów zaprezentują się kibicom we własnej hali. W poniedziałek podopieczne Nicoli Vettoriego podejmą BKS Profi Credit Bielsko-Biała. W pierwszym meczu górą były siatkarki Giacomini Budowlanych, wygrywając na wyjeździe 3:1

Poniedziałkowe spotkanie będzie meczem dwóch zespołów zamykających ligową tabelę. W przypadku zwycięstwa torunianek, mogą one wyprzedzić bielszczanki i opuścić pozycję outsidera rozgrywek Orlen Ligi. Warto jednak nadmienić, że siatkarki BKS-u mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Oba zespoły mierzyły się już ze sobą przy okazji 2. kolejki rozgrywek. Wynik tego pojedynku dla wielu był zaskoczeniem, choć patrząc z perspektywy czasu i pozycji obu drużyn w tabeli, nie powinien on być uznawany za większą niespodziankę. Pod koniec października świetnie w szeregach Giacomini Budowlanych zaprezentowała się Ewelina Ryznar, która drugi raz z rzędu została wybrana do najlepszej “dwunastki” Orlen Ligi. Jak będzie teraz?

Mimo nie najlepszej postawy zespołu w lidze, nasze siatkarki są chwalone i doceniane. Wspomniana Ryznar, która w plebiscycie ChilliTorun.pl jest nominowana do tytułu Sportowca 2016 Roku (głosowanie TUTAJ), przez portal WP Sportowe Fakty została wybrana do najlepszej “dwunastki” minionej kolejki. Z kolei Anna Lewandowska, przez ten sam portal, uznana została jedną z największych nadziei Orlen Ligi.

Choć toruniankom nie udało się zwyciężyć w ostatnim spotkaniu ligowym, to pokazały, że mogą nawiązać równorzędną walkę z pozostałymi rywalami. W Łodzi do zwycięstwa zabrakło niewiele – Giacomini Budowlani musieli uznać wyższość ŁKS-u przegrywając po bardzo wyrównanym tie-breaku. Obecna dyspozycja mimo wszystko stawia w roli faworytów poniedziałkowego spotkania właśnie torunianki. Zwłaszcza, że wygrały one ostatni mecz jaki grały na własnym parkiecie, 7 stycznia z Pałacem Bydgoszcz (3:1).

Mecz pomiędzy Giacomini Budowlanymi Toruń a BKS Profi Credit Bielsko-Biała odbędzie się w poniedziałek, 9 stycznia, w Arenie Toruń. Start o godzinie 18:00.

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019