fbpx
Siatkówka

Jerzy Mróz szykuje niespodziankę dla Torunia

Jerzy Mróz, organizator Memoriału Huberta Wagnera, szykuje dla kibiców sporą niespodziankę (fot. Flickr)
Jerzy Mróz szykuje niespodziankę dla Torunia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Organizator XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zapowiedział, że tak jak w poprzednich latach przygotuje specjalną atrakcję dla miasta-gospodarza

− Oprócz imprez towarzyszących, będzie również niespodzianka związana z Mikołajem Kopernikiem. To będzie wielka gratka dla kibiców i mediów z całego świata – mówi na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem imprezy Jerzy Mróz. Memoriał często wpisuje się w charakterystyczne miejsca miast, w których jest organizowany. W Zielonej Górze w 2012 roku odsłonięty został siatkarski Bachusik (figurki Bachusików związanych z różnymi dziedzinami życia są tam rozsiane po całym mieście), a rok temu na Rynku w Krakowie, przechodnie mijali kilkanaście flag XII edycji Memoriału.

Prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera zwrócił także uwagę, że liczba biletów na turniej ciągle maleje. Do imprezy, która w dniach 22-24 sierpnia odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema, zostały ponad dwa miesiące. Na sobotę, pierwszy dzień turnieju, zostało niecałe 2300 miejsc, na niedzielę – o tysiąc mniej, a na poniedziałek – niecałe 2000. Jerzy Mróz uważa, że to między innymi efekt zmian personalnych w kadrze prowadzonej przez Stephane’a Antigę. − Przyszli nowi zawodnicy, chcą ich ludzie zobaczyć. Toruń, pewnie jak Zielona Góra, zapełni nam halę. Do tego na Memoriał przyjeżdżają kibice z całej Polski i spoza jej granic – dodał organizator turnieju. Nie mniejszą popularnością cieszył X Memoriał Huberta Jerzego rozgrywany w Zielonej Górze. Miesiąc przed imprezą zdobycie biletu było niemal niemożliwe, a trybuny każdego dnia były wypełnione po brzegi.

Również współpraca z władzami Torunia została doceniona przez Jerzego Mroza − Dla kibiców mają być linie transportu miejskiego dojeżdżające do hali. Władze są z nami, organizatorami Memoriału, także na pewno wszystko będzie dobrze – zakończył Jerzy Mróz. Przypomnijmy, że tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie pierwszym rozgrywanym w Toruniu.

Mateusz Srebniak

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019