Kapitalna postawa Giacomini Budowlanych! Drugie zwycięstwo w Orlen Lidze!

Giacomini Budowlani Toruń znowu górą! (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

Giacomini Budowlani Toruń odnieśli drugie zwycięstwo na parkietach Orlen Ligi. W ramach 2. kolejki rozgrywek torunianki pokonały na wyjeździe BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1. Świetną postawą wykazały się Ewelina Ryznar i Patrycja Polak, z kolei najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Marta Wójcik

Pewne zwycięstwo na inaugurację Orlen Ligi rozbudziło nadzieje kibiców na udany sezon podopiecznych Nicoli Vettoriego w siatkarskiej ekstraklasie. Nikt nie miał jednak złudzeń, że poniedziałkowy mecz nie będzie należał do tak łatwych jak zeszłotygodniowe spotkanie z ŁKS-em. BKS Bielsko-Biała – 7. drużyna poprzedniego sezonu – na otwarcie sezonu pokonał wicemistrza z Sopotu 3:1 i zdecydowanie był faworytem pojedynku z Giacomini Budowlanymi Toruń.

Niemal wszystkie rozegrane dzisiaj sety rozpoczynały się od szybkiego i wysokiego prowadzenia torunianek. W pewnym momencie rozgrywania pierwszej partii, na tablicy świetlnej widniał wynik 8:13. Od tego momentu do gry zaczęły dochodzić gospodynie. Bielszczanki zdobyły aż czternaście punktów przy zaledwie trzech siatkarek z Grodu Kopernika. Ostatecznie podopieczne Mariusza Wiktorowicza wygrały tego seta do 19.

Jedynym wyjątkiem pod względem przebiegu spotkania był drugi set. W nim bowiem to zawodniczki z Bielska-Białej pierwsze osiągnęły wyraźniejszą przewagę, choć przez długi czas wynosiła ona “tylko” trzy punkty. Od stanu 17:14 torunianki wzięły się za odrabianie strat i tym razem to one odskoczyły rywalkom na kilka “oczek”. W obu zespołach dochodziło do sporej liczby błędów, zwłaszcza w przyjęciu, ale więcej popełniały ich gospodynie, co przyczyniło się do wygrania drugiej części meczu przez siatkarki Giacomini Budowlanych (25:23) i doprowadzenie do wyrównania stanu meczu.

Dzisiejszego dnia nie najlepiej w ataku radziły sobie Marina Paulava i Rebecca Pavan. Grę na swoje barki w pozostałych dwóch setach wzięła jednak Patrycja Polak i trzeba przyznać, że wyszło jej to fenomenalnie. Świetną postawą wykazywała się również Ewelina Ryznar i toruński blok. Trzecią partię torunianki przez cały czas miały pod kontrolą i wygrały ją do 23.

Czwarty set to istne demolki. Najpierw torunianek nad bielszczankami, a następnie na odwrót. W pewnym momencie przyjezdne prowadziły już 17:9 i wydawało się, że podopieczne Nicoli Vettoriego mają zwycięstwo w garści. Gospodynie nie zamierzały jednak poddawać się bez walki. Dzięki ambitnej postawie udało im się doprowadzić do wyrównania 23:23, przez co serca toruńskich kibiców z pewnością zadrżały. Na szczęście zimną krew zachowały Marta Wójcik i Anna Lewandowska, dzięki czemu Giacomini Budowlani Toruń mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w Orlen Lidze!

Dzisiejsza wygrana pozwoliła toruniankom awansować na pozycję wicelidera. Zespół z Grodu Kopernika ustępuje jedynie Chemikowi Police liczbą małych punktów. Kolejny mecz Giacomini Budowlani rozegrają 29 października w Arenie Toruń. Rywalem naszej drużyny będzie Atom Trefl Sopot.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Giacomini Budowlani Toruń 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 24:26).