fbpx
Siatkówka

Kolejny blamaż Poli Budowlanych – gładkie zwycięstwo BKS-u

(fot. Łukasz Żurawski/chillitorun.pl)
Kolejny blamaż Poli Budowlanych – gładkie zwycięstwo BKS-u
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Siatkarki Poli Budowlanych nie przedłużyły dobrej passy i przegrały z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała 0:3. To piąta porażka torunianek w tych rozmiarach w obecnym sezonie

Zeszłotygodniowe pewne zwycięstwo Poli Budowlanych nad Legionovią Legionowo uspokoiło nieco toruńskich kibiców i wlało w ich serca nową nadzieję. Niestety, podopieczne Nicoli Vettoriego nie potwierdziły wzrostu formy w sobotnim spotkaniu z BKS-em i po raz kolejny w tym sezonie przegrały 0:3.

Początek meczu nie zwiastował jednak takiego przebiegu gry. Wynik spotkania udanym atakiem otworzyła Ewelina Ryznar. Szybko punkty zdobyły także Marina Cvetanović i Anna Lewandowska. Bielszczanki nie po początkowym ciosie szybko wróciły do gry i odrobiły straty z nawiązką. Przy stanie 9:5 na czas zdecydował się Nicola Vettori. To wyraźnie pomogło Poli Budowlanym, które dogoniły siatkarki BKS-u. Kiedy to się stało, tym razem przerwę na żądanie wziął szkoleniowiec gospodyń. Cenne wskazówki od trenera dały pożądany efekt i to bielszczanki wytrzymały próbę nerwów i wygrały seta 25:21.

Otwarcie drugiej partii było jeszcze lepsze niż pierwszej. Rozpędzone torunianki zdobywały punkt za punktem. W odskoczeniu rywalkom pomagały też błędy popełniane przez bielszczanki. Po raz kolejny w tym meczu pomogło wzięcie czasu przez trenera BKS-u. Bielszczanki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Przerwa na żądanie nie pomogła za to Nicoli Vettoriemu i toruniankom. Zespół Poli Budowlanych kompletnie się posypał i do końca drugiego seta zdobył tylko… 6 punktów. Gospodynie rozniosły zespół z Grodu Kopernika 25:11 i ze spokojem mogły patrzeć w przyszłość.

Dłuższa przerwa nie wpłynęła pozytywnie na torunianki. Siatkarki z Grodu Kopernika wciąż uśpione nie potrafiły przełamać swej niemocy z drugiego seta i po chwili przegrywały 0:5. Tym razem czas wzięty przez Nicolę Vettoriego poskutkował. Poli Budowlani długo odrabiały straty, aż w końcu złapały bliższy kontakt z rywalkami. Bielszczanki nie dały sobie jednak wydrzeć prowadzenia z rąk i wygrały ostatniego seta 25:17.

Torunianki rozbiły dzisiaj Katarzyna Konieczna (19 pkt.) i Nia Grant (12 pkt.). W zespole Poli Budowlanych najskuteczniejsza była z kolei Marina Cvetanović (11 pkt.). Kolejne spotkanie zespół Nicoli Vettoriego rozegra dopiero w poniedziałek, 11 grudnia. Rywalem torunianek będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:11, 25:17)

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019