fbpx
Siatkówka

Michał Kubiak: „Chcemy wyjść i zagrać możliwie jak najlepszą siatkówkę.”

Siedzą od lewej: Stephane Antiga, Jerzy Mróz, Michał Zaleski, Michał Kubiak (fot. Jakub Strzelka)
Michał Kubiak: „Chcemy wyjść i zagrać możliwie jak najlepszą siatkówkę.”
Jakub Strzelka
REAKCJE

Rozstawiona strefa kibica przed Areną Toruń, intensywnie trenujące w hali drużyny, konferencje prasowe i coraz więcej biało-czerwonych barw w mieście. Wszystkie te rzeczy łączy jedna impreza – Memoriał Huberta Wagnera, od którego rozpoczęcia dzielą już nas tylko godziny

W piątkowe popołudnie w sali bankietowej Areny Toruń odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli reprezentacji Polski, tj. Stephane’a Antigi oraz Michała Kubiaka a także prezydenta miasta – Michała Zaleskiego i prezesa Fundacji Wagnera – Jerzego Mroza.

Trener wraz ze swoim podopiecznym opowiadali o przygotowaniach reprezentacji Polski do turnieju memoriałowego.

– Pod kątem fizycznym na pewno jesteśmy, jak my to mówimy, w „ciężkiej siłowni” – mówił po konferencji Michał Kubiak. – To będzie na pewno widać. Jeszcze jutro przed meczem, rano mamy zaplanowany trening na siłowni, także ja nie spodziewałbym się po nas jakiś fajerwerków na boisku. Chcemy wyjść i zagrać możliwie jak najlepszą siatkówkę. I oczywiście wygrac spotkanie, bo przecież wygrywać jest zawsze lepiej niż przegrywać. Zwycięstwa budują drżynę i jej morale, dlatego będziemy starać się zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby wygrać.

Wtórował mu trener Stephane Antiga.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że w Toruniu gramy Memoriał Wagnera. Poziom z pewnością będzie bardzo wysoki, bo Japonia, Iran, Francja to są dobre drużyny. Nie mogę powiedzieć, że forma jest najlepsza,  bo jak wiecie pracowaliśmy ciężko, ale najważniejszy będzie dla nas Puchar Świata – powiedział podczas spotkania selekcjoner reprezentacji Polski.

Bardzo pochlebnie o naszym mieście wypowiadał się Michał Kubiak, który jak się okazało, w przeszłości wielokrotnie bywał w Toruniu i miło wspomina spędzone tutaj chwile.

 – W Toruniu czujemy się dobrze. Ja pamiętam to miasto jeszcze z moich lat młodzieńczych, bo jestem z okolic – opowiadał Kubiak. –  W czasach szkolnych jeździłem tu na kolonie i bardzo mi się podobało. To zawsze była duża atrakcja dla dzieci z mniejszych miejscowości. Mogłem sobie przypomnieć jak to było, patrząc na toruńską starówkę i gdzieś te młodzieńcze czasy wróciły.

Do kibiców z apelem o szybsze zjawianie się na hali zwrócił się prezydent Michał Zaleski. Obok Areny Toruń trwają prace budowalne, które mogą utrudnić ruch w obrębie obiektu. W związku z tym wskazane jest, aby kibice zmierzający na mecz zjawili się na obiekcie wcześniej, aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci spóźnienia na spotkanie.

Mam prośbę o to, żeby na mecze przyjeżdżać wcześniej – apelował włodarz miasta. – Jak wiadomo przy sąsiednich obiektach trwają prace budowlane, które powodują utrudnienia w dojeździe na halę widowiskowo – sportową. Stąd moja gorąca prośba, żeby na mecze przybywać wcześniej. Nie ma możliwości przesunięcia meczu, bo transmisja w telewizji Polsat nakazuje, aby spotkania odbywały się o wyznaczonych porach. Szkoda by było, żeby z powodu utrudnionego dojazdu do Areny Toruń i korków część kibiców nie zobaczyła spotkania, bądź zobaczyła tylko jego część.

Memoriałowe zmagania rozpoczną się już jutro, a więc czas najwyższy zapoznać się z programem imprezy.

22.08 (SOBOTA)
Iran – Francja 18:00
POLSKA – Japonia 20:30

 

23.08 (NIEDZIELA)
Japonia – Francja 17:00
POLSKA – Iran 19:30

 

24.08 (PONIEDZIAŁEK)
Japonia – Iran 18:00
POLSKA – Francja 20:30

 

Wszystkie spotkania będą transmitowane przez telewizję Polsat.

Siatkówka
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Siatkówka

do hymnu

Toruńskie siatkarki zachęcają do wspólnego śpiewania Hymnu [WIDEO]

Marcin Morkowski9 listopada 2018
Dominika_Sieradzan_2011-1000x600

“Toruń to świetne miejsce do siatkówki” – rozmowa z Dominiką Sieradzan-Minicz

Mateusz Bąk23 sierpnia 2018
Dominika_Sieradzan_2011

Alina Krawczyk nowym nabytkiem Budowlanych. W składzie też mistrzyni Polski!

Mateusz Bąk14 sierpnia 2018
DSC8141-1000x600

Młodość i doświadczenie – kolejne transfery Budowlanych

Mateusz Bąk7 sierpnia 2018
DSC_4721

Transferowa rewolucja w Budowlanych! Są pierwsze kontrakty [FOTO]

Mateusz Bąk1 sierpnia 2018
DSC_0761

Znamy terminarz pierwszej rundy siatkarskiej I Ligi

Mateusz Bąk13 lipca 2018
volleyball-520083_960_720

UMK zgłosi zespół siatkarski do III Ligi!

Mateusz Bąk28 czerwca 2018
Budowlani Toruń zagrają w 1. lidze (fot. archiwum)

Budowlani Toruń zagrają w 1. lidze. Trwają prace nad budową zespołu

Konrad Marzec25 czerwca 2018
34231355444_217558fb20_b

Mecz Gwiazd Plaży Gotyku z udziałem reprezentantów Polski!

Mateusz Bąk11 czerwca 2018