Nadzieja prysła. POLI Budowlani Toruń wracają do 1. Ligi

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Redakcja ChilliTorun.pl

Dobiega końca ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Mimo walecznej postawy POLI Budowlani Toruń przegrali z ŁKS-em Łódź

KS Pałac Bydgoszcz pokonał właśnie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski aż 3:0, a Legionovia Legionowo pokonała po tie-breaku Bielsko-Białą. To oznacza, że Poli Budowlani lądują na trzynaste miejsce, z którego już nie zdołają się podnieść. Klub spada zatem do 1. Ligi.

Pierwszy set szczęśliwie rozpoczęli POLI Budowlani, zdobywając trzy punkty pod rząd. Od połowy obie drużyny szły łeb w łeb, choć torunianki nie oddały prowadzenia aż do zdobycia dwudziestego czwartego punktu. Podopieczne Mirosława Zawieracza aż trzykrotnie nie wykorzystały piłki setowej, co zemściło się zwycięstwem zawodniczek ŁKS Commercecon 26:24.

Siatkarki z Łodzi kontynuowały swoją dobrą passę wraz z początkiem drugiej partii. Pierwsze prowadzenie torunianki zdobyły dopiero przy okazji jedenastego punktu i miały dużą szansę na zwycięstwo, ale niestety ponownie się nie udało. Kolejny set zakończył się wygraną łodzianek 28:26.

Pierwsza akcja trzeciego seta padła łupem POLI Budowlanych Toruń. Przez większość partii prowadziła jednak drużyna z Łodzi. Torunianki jeszcze szybciej straciły koncentrację i bez większej walki przegrały 25:17. Wobec tego ostateczny wynik meczu to 3:0. Dla torunianek oznacza to spadek na przedostatnie miejsce w tabeli LSK. Niżej jest jedynie MKS Dąbrowa Górnicza.

ŁKS Commercecon Łódź – POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:24, 25:26, 25:17)

Autor: Wiktoria Bogumin