fbpx
Siatkówka

„Nasz zespół jest dobrze przygotowywany” – rozmowa z Gabrielą Jasińską

Gabriela Jasińska przez dwa sezony grała w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna (fot. Wikipedia)
„Nasz zespół jest dobrze przygotowywany” – rozmowa z Gabrielą Jasińską
Mateusz Bąk
REAKCJE

Wychowanka Osiemnastki Szczecin, była reprezentantka Polski i medalistka Orlen Ligi – Gabriela Jasińska została zawodniczką Budowlanych Toruń. Obecnie wraz z zespołem intensywnie przygotowuje się do startu rozgrywek, by w jak najlepszym stylu powrócić do Orlen Ligi

Chillitorun.pl: Jak odczucia w nowym klubie?

Gabriela Jasińska: Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Drużyna jest bardzo ciekawa. Wszyscy się tutaj dobrze dogadujemy. Relacja z trenerem i sztabem szkoleniowym również układa się bardzo pomyślnie. Na razie są bardzo dobre odczucia.

CT: Grając w Orlen Lidze nie raz odwiedzałaś ciekawe obiekty. Jak przy nich prezentuje się nasza Arena Toruń?

GJ: Hala jest bardzo ładna i dobrze zbudowana. Poza tym z punktu widzenia zawodnika jest całkiem przyjazna. Zazwyczaj duże hale kojarzą się z tym, że trudno jest się odnaleźć w takim miejscu. Toruńska arena powoduje jednak, że zawodnik czuje się komfortowo na boisku. Halę oceniam bardzo pozytywnie. Widać, że jest zrobiona na bardzo wysokim poziomie.

CT: Do startu rozgrywek pozostał niecały miesiąc. Jak przebiegają przygotowania?

GJ: W okresie przygotowawczym trenujemy dwa razy dziennie. Treningi potrafią być długie i wyczerpujące, ale dajemy radę. Mamy oczywiście siłownie, różne ćwiczenia techniczne. Bardzo dużo uwagi poświęcamy prostym elementom technicznym. Widać, że jest mały postęp. W okresie wakacyjnym dużo się nie gra. Zawodnik traci te czucie piłki. Teraz widać, że to wraca i zapowiada się to emocjonująco.

CT: Jak układa się twoja współpraca z trenerem Nicola Vettorim?

GJ: Trener Nicola jest świetnym szkoleniowcem, który w bardzo dobry sposób przekazuje różne informacje. Bardzo dużo można się od niego nauczyć. Tak się składa, że już kiedyś z nim współpracowałam. Był moim trenerem w Murowanej Goślinie. Tak więc mniej więcej widziałam, czego mogę się po nim spodziewać. Cieszę się, że trafiłam właśnie na niego. Myślę, że nasza współpraca będzie owocna.

CT: Gdybyś miała wskazać najlepszy okres w karierze, byłby to występ w Muszyniance?

GJ: Tak, zdecydowanie. Mój największy sukces, jaki osiągnęłam w profesjonalnej siatkówce, to brązowy medal Orlen Ligi. Zdobyłam go w 2015 roku z Muszynianką Muszyna.

CT: Z pewnością w pamięci masz także występ w reprezentacji Polski

GJ: Tak, miałam okazję grać z orzełkiem na piersi w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu w grupie. To wielki zaszczyt grać dla reprezentacji. Była to miła przygoda, niestety szybko się skończyła. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się przebić do reprezentacji.

CT: No właśnie. Czy grę w Budowlanych postrzegasz jako szanse na podwyższenie swojego autorytetu, wartości?

GJ: Myślę, że jest taka szansa, jeżeli oczywiście będę regularnie grała i prezentowała się dobrze. Patrząc na te wszystkie treningi, nasz zespół jest dobrze przygotowywany. Myślę, że jest to w pełni możliwe.

CT: Czy postawiliście przed sobą jakiś konkretny cel na ten sezon?

GJ: Na razie nie ma konkretnego celu. Myślę, że to wszystko zostanie jeszcze określone, kiedy trener, jak i zarząd zobaczą jak się prezentujemy i na co nas stać.

CT: Ostatni sezon spędziłaś w Chemiku Police w I Lidze. Miałaś zatem okazję grać przeciwko Budowlanym. Jak wspominasz tamte mecze?

GJ: Bardzo emocjonująco, ponieważ mój zespół wygrał to drugie spotkanie. Był to zacięty i ciekawy mecz. Już wtedy toruński zespół bardzo mi się podobał. Imponował mi pod względem, jakie zawodniczki tu grają i co sobą prezentują.

CT: Długo rozważałaś ofertę z Torunia?

GJ: Właściwie dostałam od klubu dość krótki czas wyboru (śmiech), ale raczej podjęłam decyzję bez wahania.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019