fbpx
Siatkówka

Pałac Bydgoszcz kupił sobie utrzymanie?

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Pałac Bydgoszcz kupił sobie utrzymanie?
Mateusz Bąk
REAKCJE

Wczoraj dobiegła końca faza zasadnicza siatkarskiej ekstraklasy. W Łodzi przegrali Poli Budowlani Toruń, w czas gdy bezpośredni rywal w walce o utrzymanie Pałac Bydgoszcz odniósł zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie według nieoficjalnych informacji “podłożył się” KSZO!

W tym roku z ligi bezpośrednio spadają dwa zespoły. Szanse na utrzymanie już dawno stracił MKS Dąbrowa Górnicza. Drugiego spadkowicza poznaliśmy dopiero po ostatniej kolejce. Zagrożone przedostatnim miejscem były aż trzy zespoły. W środę przegrali tylko Poli Budowlani, Legionovia Legionowo wygrała 3:2 z Bielsko-Białą, a Pałac Bydgoszcz sprostał KSZO 0:3. Do 1. ligi wraca zatem klub z Torunia.

Okazuje się, że gładkie zwycięstwo bydgoskiej ekipy niekoniecznie zostało wywalczone na boisku w duchu sportowego fair-play. Według nieoficjalnych informacji KSZO – mając w garści szeleszczący argument – celowo przegrał z Pałacem. Pamiętajmy, że klub znad Brdy okupował przed tą kolejką przedostatnie miejsce, a zwycięstwo było dla niego… na wagę złota.

Swojego rozgoryczenia nie kryli kibice KSZO. Świętokrzyska drużyna zaprezentowała się znacznie poniżej swoich możliwości. We wczorajszym meczu, potrafiła przegrać set do 16, co zdaniem wielu w “normalnej” rywalizacji wręcz nie miało prawa mieć miejsca.

– Jestem całym sercem z drużyną pomarańczowo-czarnych, na dobre i na złe, ale to, co zostało zaprezentowane dzisiaj, to – delikatnie mówiąc – wstyd! – napisała na Facebooku pani Iwona. – Kibice na trybunach jeszcze przed rozpoczęciem meczu mówili, jaki będzie wynik i dlaczego… Smutne to, że wszystko się potwierdziło. Czy to jeszcze sport?

– Niestety smutna prawda – dodaje pan Wiesław. – Choć byłem na wszystkich meczach, nawet jednym wyjazdowym w Toruniu, na znak protestu do końca sezonu będę wynik kontrolował w internecie. Choć zrobiły to artystycznie.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019