fbpx
Siatkówka

Pierwsze decyzje w Budowlanych – kto zostaje, a kto odchodzi?

"Skład Budowlanych znany jest w 60-70%" (fot. Marcin Lewicki)
Pierwsze decyzje w Budowlanych – kto zostaje, a kto odchodzi?
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Minął tydzień od prezentacji nowego szkoleniowca KT7 CNC Budowlanych Toruń. Przez ten okres trochę się w klubie pozmieniało. Z zespołem pożegnały się Daria Bąkowska, Aleksandra Stachowicz i Aleksandra Gutkowska, a pod znakiem zapytania stoi przyszłość kilku innych zawodniczek

Z naszych informacji wynika, że w klubie pozostaną Marta Siwka i Ilona Gierak. Trwają z kolei rozmowy Anną Lewandowską i z dwiema siatkarkami, które w ostatnim czasie zmieniły stan cywilny – Martą Janik (Wiśniewską) i Marzeną Kropidłowską (Wilczyńską). Większe szanse na pozostanie w zespole ma jednak ta pierwsza.

Marzena na chwilę obecną nie jest przez trenera brana pod uwagę w kontekście budowania zespołu na przyszły sezon, ale jej sprawa jest wciąż otwarta – mówi prezes Budowlanych, Jarosław Hausman. – Skład zbudowany jest już w 60-70 procentach. O konkretach nie chcę na razie mówić, bo nie wszystko zostało jeszcze dopięte. Za niespełna dwa tygodnie powinniśmy wiedzieć zdecydowanie więcej.

Nowego pracodawcę znalazły natomiast trzy inne dotychczasowe zawodniczki Budowlanych. Daria Bąkowska, Aleksandra Stachowicz i Aleksandra Gutkowska w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy pierwszoligowego AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Kto zastąpi powyższe zawodniczki? W kuluarach mówi się o transferze Sylwii Wojcieskiej, która przez ostatnich kilkanaście miesięcy zmagała się z poważną kontuzją kolana. Doświadczona środkowa urazu nabawiła się w marcu ubiegłego roku występując w barwach Muszynianki Muszyna. W przeszłości występowała na parkietach również z orzełkiem na piersi. W 2014 roku Wojcieska została wybrana do najlepszej szóstki rozgrywek Orlen Ligi.

Nicola Vettori przygotowania z zespołem rozpocznie w sierpniu. Nowy sezon startuje 15 października. Budowlane zmagania w Orlen Lidze rozpoczną na własnym parkiecie od pojedynku z rywalem, którego bardzo dobrze znają – ŁKS Łódź.

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019