fbpx
Siatkówka

Po cenne punkty do ostatniego zespołu w tabeli

Nasza drużyna w jutrzejszym meczu na pewno liczy na kolejne punkty i początek nowej, dobrej passy (fot. Bartek Tomczak/chillitorun)
Po cenne punkty do ostatniego zespołu w tabeli
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Nasza sytuacja wciąż nie należy do najlepszych. Ekipa Poli Budowlanych Toruń znajduje się w strefie spadkowej, choć już w ostatnim spotkaniu z Impelem udało się odnieść zwycięstwo. Po punkty i rozpoczęcie dobrej passy w najbliższą sobotę siatkarki Mirosława Zwieracza udadzą się do Dąbrowy Górniczej

W bieżącym sezonie siatkarki z Torunia nie zachwycają. Pamiętajmy jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a apetyty naszych siatkarek po poprzednim sezonie były mocno rozbudzone. Rzeczywistość zweryfikowała, że aby nie spaść z wysokiego pułapu, należy starać się dwa razy bardziej. Jednak po fatalnym początku sezonu (wpłynął również na to niezwykle trudny terminarz) w ostatnim czasie zapaliły się dwa światełka w tunelu – przyjście trenera Mirosława Zawieracza i na dzień dobry, pewne zwycięstwo z Impelem Wrocław. Jutro czekamy na kolejne, ligowe punkty, bo rywalem będzie drużyna, której punkty należy urwać obowiązkowo – MKS Dąbrowa Górnicza.

Forma drużyny z Dąbrowej w tym sezonie jest dramatyczna. W porównaniu z nami, kibice MKS wyrywają sobie dość spore ilości włosów, w nadziei na jakiekolwiek punkty. Jedyne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach tej drużyny miało miejsce 4 listopada 2017 roku w Legionowie z miejscową Legionovią. Poza tym spotkaniem ekipie Andrzeja Stelmacha (który drużynę prowadzi od grudnia) i Magdaleny Śliwy przyświeca pasmo porażek.

Z gospodyniami jutrzejszego spotkania, rozgrywanego w ramach 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, do tej pory mierzyliśmy się ledwie dwukrotnie. Oba spotkania miały miejsce w poprzednim sezonie, gdzie niestety w pierwszym meczu na wyjeździe nasza drużyna uległa 3:0. Niewiele lepiej wyglądał rewanż w Arenie Toruń, gdyż podopieczne wówczas Nicoli Vettoriego przegrały 1:3.

Mimo niekorzystnego bilansu powinniśmy być pełni nadziei. W drużynie podczas pierwszego meczu pod wodzą nowego trenera zadział tzw. “efekt nowej miotły” i oby Mirosław Zawieracz zamiatał dalej to, co naszym siatkarkom przeszkadza w wygrywaniu spotkań. Jutro przekonamy się, czy eliminacja błędów idzie w dobrym kierunku i czy możemy się spodziewać tylko zwyżkowania formy zawodniczek naszego zespołu.

Dodajmy również, że toruński zespół wzmocniła nowa atakująca. Klub podpisał kontrakt z Kingą Hatalą, która od początku sezonu występowała w barwach Trefla Proximy Kraków. Więcej co tym transferze przeczytacie TUTAJ.

6 stycznia godzina 17:00: MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń

Sędzia główny: Pan Mirosław Beń z Białegostoku

Więcej w dziale Siatkówka

42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019
do-hymnu-1000x600

Zakończyć rundę zwycięstwem! Budowlani Toruń walczą o play-off

Mateusz Bąk20 lutego 2019
do hymnu

Toruńskie siatkarki zachęcają do wspólnego śpiewania Hymnu [WIDEO]

Marcin Morkowski9 listopada 2018
Dominika_Sieradzan_2011-1000x600

“Toruń to świetne miejsce do siatkówki” – rozmowa z Dominiką Sieradzan-Minicz

Mateusz Bąk23 sierpnia 2018
Dominika_Sieradzan_2011

Alina Krawczyk nowym nabytkiem Budowlanych. W składzie też mistrzyni Polski!

Mateusz Bąk14 sierpnia 2018
DSC8141-1000x600

Młodość i doświadczenie – kolejne transfery Budowlanych

Mateusz Bąk7 sierpnia 2018
DSC_4721

Transferowa rewolucja w Budowlanych! Są pierwsze kontrakty [FOTO]

Mateusz Bąk1 sierpnia 2018
DSC_0761

Znamy terminarz pierwszej rundy siatkarskiej I Ligi

Mateusz Bąk13 lipca 2018