fbpx
Siatkówka

Po cenne punkty do ostatniego zespołu w tabeli

Nasza drużyna w jutrzejszym meczu na pewno liczy na kolejne punkty i początek nowej, dobrej passy (fot. Bartek Tomczak/chillitorun)
Po cenne punkty do ostatniego zespołu w tabeli
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Nasza sytuacja wciąż nie należy do najlepszych. Ekipa Poli Budowlanych Toruń znajduje się w strefie spadkowej, choć już w ostatnim spotkaniu z Impelem udało się odnieść zwycięstwo. Po punkty i rozpoczęcie dobrej passy w najbliższą sobotę siatkarki Mirosława Zwieracza udadzą się do Dąbrowy Górniczej

W bieżącym sezonie siatkarki z Torunia nie zachwycają. Pamiętajmy jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a apetyty naszych siatkarek po poprzednim sezonie były mocno rozbudzone. Rzeczywistość zweryfikowała, że aby nie spaść z wysokiego pułapu, należy starać się dwa razy bardziej. Jednak po fatalnym początku sezonu (wpłynął również na to niezwykle trudny terminarz) w ostatnim czasie zapaliły się dwa światełka w tunelu – przyjście trenera Mirosława Zawieracza i na dzień dobry, pewne zwycięstwo z Impelem Wrocław. Jutro czekamy na kolejne, ligowe punkty, bo rywalem będzie drużyna, której punkty należy urwać obowiązkowo – MKS Dąbrowa Górnicza.

Forma drużyny z Dąbrowej w tym sezonie jest dramatyczna. W porównaniu z nami, kibice MKS wyrywają sobie dość spore ilości włosów, w nadziei na jakiekolwiek punkty. Jedyne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach tej drużyny miało miejsce 4 listopada 2017 roku w Legionowie z miejscową Legionovią. Poza tym spotkaniem ekipie Andrzeja Stelmacha (który drużynę prowadzi od grudnia) i Magdaleny Śliwy przyświeca pasmo porażek.

Z gospodyniami jutrzejszego spotkania, rozgrywanego w ramach 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, do tej pory mierzyliśmy się ledwie dwukrotnie. Oba spotkania miały miejsce w poprzednim sezonie, gdzie niestety w pierwszym meczu na wyjeździe nasza drużyna uległa 3:0. Niewiele lepiej wyglądał rewanż w Arenie Toruń, gdyż podopieczne wówczas Nicoli Vettoriego przegrały 1:3.

Mimo niekorzystnego bilansu powinniśmy być pełni nadziei. W drużynie podczas pierwszego meczu pod wodzą nowego trenera zadział tzw. “efekt nowej miotły” i oby Mirosław Zawieracz zamiatał dalej to, co naszym siatkarkom przeszkadza w wygrywaniu spotkań. Jutro przekonamy się, czy eliminacja błędów idzie w dobrym kierunku i czy możemy się spodziewać tylko zwyżkowania formy zawodniczek naszego zespołu.

Dodajmy również, że toruński zespół wzmocniła nowa atakująca. Klub podpisał kontrakt z Kingą Hatalą, która od początku sezonu występowała w barwach Trefla Proximy Kraków. Więcej co tym transferze przeczytacie TUTAJ.

6 stycznia godzina 17:00: MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń

Sędzia główny: Pan Mirosław Beń z Białegostoku

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019