fbpx
Siatkówka

Poli Budowlani Toruń – Impel Wrocław [WYPOWIEDZI I FOTO]

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Poli Budowlani Toruń – Impel Wrocław [WYPOWIEDZI I FOTO]
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Po słabym początku sezonu 2017/2018 Ligi Siatkówki Kobiet, środowa wygrana na zakończenie bieżącego roku wlała w serca kibiców iskierkę nadziei na przyszłość. Pod wodzą nowego trenera – Mirosława Zawieracza, torunianki pokonały czwartą drużynę poprzedniego sezonu, Impel Wrocław, 3:1. Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec Poli Budowlanych i MVP spotkania – Izabela Bałucka

Mirosław Zawieracz (Poli Budowlani Toruń): Trzy punkty cieszą bardzo, niezależnie od tego, czy jestem trenerem Poli Budowlanych od tygodnia, czy byłbym nim od sierpnia. W ostatnich dniach wiele z motoryką nie można było zmienić, ale w trzy dni udało mi się zmienić kobiece głowy. Z kobietą jest tak, że czasami w dwie godziny potrafi się zmienić, a co dopiero jak się ma trzy dni. Chwała dziewczynom, że udało im się wygrać, czego można było się obawiać choćby po niedzielnym meczu. Nie pękliśmy, mamy trzy punkty i teraz możemy sobie spokojnie przez półtora tygodnia pracować nad tym, czego nam brakuje do pierwszego meczu w styczniu. Nigdy nie opieram się na tym co było kiedyś. Przyjechałem tu tydzień temu, obserwowałem zawodniczki, miałem z nimi trzy treningi. U mnie nie ma nazwisk, a jest cała trzynastka. Nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś wcześniej grał więcej, a ktoś mniej. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki mogła dostać dzisiaj każda z nich i tak będziemy grać. Okno transferowe zamyka się ostatniego dnia grudnia i być może usiądziemy na spokojnie i przemyślimy czy będziemy wykonywać jakieś ruchy, a jeżeli tak to jakie. Póki co w głowie mieliśmy tylko “akcję Wrocław”.

Izabela Bałucka (Poli Budowlani Toruń): Po wyniku widać, że nasza dyspozycja była dziś bardzo dobra i podobnie jak trener, też uważam, że wszystkie dziewczyny zasługują na ogromne brawa i gratulacje. Strasznie cieszymy się z tych trzech punktów, bo były one nam bardzo potrzebne i myślę, że to będzie teraz taka nowa fala wygranych spotkań. Dzisiejszy mecz to ogromny powód do radości, na naszych twarzach malują się uśmiechy i mam nadzieję, że teraz będzie tak znacznie częściej.

(fot. Bartosz Tomczak/Chillitorun.pl)

« 1 z 2 »
Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019