fbpx
Siatkówka

Pora na kolejny wyjazdowy rewanż! Giacomini Budowlani zmierzą się z Impelem

W ostatnim starciu tych drużyn lepszy był Impel Wrocław (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Pora na kolejny wyjazdowy rewanż! Giacomini Budowlani zmierzą się z Impelem
Mateusz Bąk
REAKCJE

Ostatniego spotkania z Impelem Wrocław siatkarki Giacomini Budowlanych na pewno nie wspominają dobrze. Okazja do rewanżu nadarzy się już jutro! Czy będzie on tak udany, jak ostatnie mecze z Treflem i Legionovią?

O ile jeszcze miesiąc temu mogliśmy mieć sporo zastrzeżeń co do postawy toruńskich siatkarek, o tyle w ostatnich meczach prezentują się one bardzo dobrze, a nawet powyżej naszych oczekiwań. Po bardzo udanym i przekonującym zwycięstwie nad Treflem Sopot, podopieczne Nicoli Vettoriego zmierzyły się z Legionovą Legionowo w ramach 1/8 Pucharu Polski. Zespół z Grodu Kopernika odniósł kolejne zwycięstwo 3:0, jasno potwierdzając swoją dobrą formę i apetyty na udany rewanż we Wrocławiu.

Oczywistym faworytem tego spotkania będą gospodynie. Impel to zespół, który z roku na rok mierzy w coraz wyższe cele. Po 16 rozegranych meczach wrocławski klub zajmuje drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi, tracąc do liderującego Chemika Police raptem 4 punkty. W spotkaniu z Giacomini Budowlanymi Impelki będą próbowały powiększyć swoją serię zwycięstw do ośmiu! Po raz ostatni przegrały 4 grudnia właśnie z mistrzem Polski. Naładowany pozytywnymi emocjami i głodny kolejnych zwycięstw rywal na pewno nie tak łatwo ulegnie wiceliderkom tabeli Orlen Ligi.

Giacomini Budowlani bardzo udanie rozpoczęły nowy rok i z każdym kolejnym meczem prezentują się jeszcze lepiej. Zwycięstwo nad Impelem byłoby na pewno dużą niespodzianką. Zespół Nicoli Vettoriego z pewnością będzie chciał podtrzymać zwycięską serię i wywieźć z Wrocławia jakieś punkty. Na ile pozwolą gospodynie? O tym przekonamy się już jutro. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019