fbpx
Siatkówka

“Przed spotkaniem jeden punkt bralibyśmy w ciemno” – wypowiedzi i fotogaleria po spotkaniu Poli Budowlanych Toruń

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
“Przed spotkaniem jeden punkt bralibyśmy w ciemno” – wypowiedzi i fotogaleria po spotkaniu Poli Budowlanych Toruń
Maciej Gorczyński
REAKCJE

W sobotę, 24 marca siatkarki Poli Budowlanych Toruń były bliskie sprawienia ogromnej niespodzianki. Podopieczne Mirosława Zawieracza postawiły trudne warunki rywalkom z Rzeszowa, jednak ostatecznie musiały uznać ich wyższość, przegrywając 2:3. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami i fotorelacją

Mirosław Zawieracz (Poli Budowlani Toruń): Po tych dwóch pierwszych setach na pewno liczyliśmy na coś więcej, chociaż dzisiaj rano jeden punkt bralibyśmy w ciemno i jeszcze nawet jakąś daninę byśmy dali. Mimo wszystko cieszymy się, bo urwać punkty z Rzeszowem to duża rzecz. Pierwsze dwa sety zagraliśmy bardzo dobrze, a później to nie tak, że my odpuściliśmy, tylko rywalki podkręciły tempo także ja się bardzo cieszę z postawy drużyny. Jestem codziennie na treningu, więc wiem na co te dziewczyny stać i dzisiejsza postawa Kingi Hatali nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem. W każdym sporcie, a przede wszystkim w siatkówce największym problemem jest przełożyć treningi na mecz. Nam się to udaje raz w większym stopniu, raz w mniejszym. Dzisiaj Kindze to się udało, podobnie jak w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz i oby tak dalej.

W spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów najskuteczniejszą zawodniczką była Kinga Hatala. Atakująca Poli Budowlanych Toruń zdobyła aż 30 punktów.

Kinga Hatala (Poli Budowlani Toruń): Jakby dziś rano ktoś powiedział, że my tutaj zagramy tie-break to bym pokiwała głową i podziękowała za wiarę w zespół. Fajnie, że my wreszcie też uwierzyłyśmy w siebie i pokazałyśmy, że potrafimy grać w siatkówkę, zwłaszcza z tak dobrym zespołem. Myślę, że to nie jest tak, że dziewczyny nas zlekceważyły, bo wygrałybyśmy tylko seta, a wygrałyśmy dwa. Później Rzeszów trochę wzmocnił zagrywkę, nam uciekło parę piłek i ciężko było to odrobić. Umówmy się, to są dziewczyny aspirujące do medali. Trochę jest niedosyt, szczególnie ten tie-break, gdzie mieliśmy piłkę meczową. Cieszę się ze swojego dzisiejszego wyniku. Bardzo dobrze się czułam, a Marta dawała super piłki, więc bardzo łatwo mi dziś było znaleźć jakąś dziurę i przestrzeń do skończenia bloku. Teraz czas na regenerację i walczymy dalej.

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

« 1 z 2 »
Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019