Przedsmak ligowych emocji – Budowlane wygrywają towarzyski turniej w Pile!

Budowlane sprawdziły formę w towarzyskim turnieju w Pile (fot. Agnieszka Krawczyk)

Przez ostatnie trzy dni w Pile odbywał się towarzyski turniej z udziałem czterech klubów Orlen Ligi. Najlepsze okazały się siatkarki Budowlanych Toruń, które wygrały dwa z trzech meczów!

W pierwszym przedsezonowym sprawdzianie Budowlane zmierzyły się z ŁKS-em Łódź. Zwycięsko ze starcia wyszły mistrzynie I Ligi, które wygrały 3:1. Okazję do rewanżu Budowlane będą miały już 15 października. Obie ekipy spotkają się ze sobą w pierwszej kolejce nowego sezonu Orlen Ligi. Drugiego dnia torunianki grały z gospodarzami turnieju – PTPS Piłą. Drużyna Nicoli Vettoriego wygrała bardzo zaciętą pierwszą odsłonę do 24 i jeszcze lepiej poradziła sobie w drugim secie (25:17). Trzecia partia padła łupem gospodyń. Budowlane zrewanżowały się już w następnym secie. Po zdobyciu dziesiątego punktu rywalki z Piły miały na swoim koncie zaledwie cztery oczka, co zwiastowało tylko jedno – pogrom. Torunianki wygrały tę odsłonę z kolosalną przewagą 13 punktów, a cały mecz 3:1. W ostatnim spotkaniu turnieju Budowlane zmierzyły się z derbowym rywalem – Pałacem Bydgoszcz. Mimo słabego początku (11:25 w pierwszym secie) wicemistrzynie I Ligi wygrały ten mecz 3:1.

Zespół Budowlanych wygrał dwa z trzech meczów, co – jak się później okazało – wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji. Do toruńskich siatkarek trafiły także dwie nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została Rebecca Pavan, a najlepszą środkową Anna Lewandowska.

Piątek, 9 września:

PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:23, 20:25, 25:14, 15:25, 15:17
Budowlani Toruń – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 22:25)

Sobota, 10 września:

ŁKS Commercecon Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:22, 20:25, 23:25, 25:20, 11:15)
PTPS Piła – Budowlani Toruń 1:3 (24:26, 17:25, 25:18, 25:12)