fbpx
Siatkówka

Siatkarska integracja na Majdanach!

Budowlani Toruń w komplecie! (fot. nadesłane)
Siatkarska integracja na Majdanach!
Mateusz Bąk
REAKCJE

W trwającym jeszcze okresie przygotowawczym zespół Budowlanych Toruń został solidnie odmieniony, w efekcie czego do klubu dołączyło wiele nowych osób. W takim przypadku musi także przyjść czas na integrację! 

W Toruniu pojawiły się już nowe zawodniczki. Zanim jednak nasze siatkarki rozpoczną zmagania w Orlen Lidze, tudzież sprawdzą formę w sparingach, powinny odpowiednio się zrelaksować i poznać się nawzajem. W ostatni czwartek, 25. sierpnia na toruńskich Majdanach wspólny wieczór spędzali niemal wszyscy członkowie klubu Budowlani Toruń. Przy wypiekanych przysmakach z grilla świętowali zarówno wszystkie siatkarki, jak i sztab trenerski oraz inni pracownicy klubu.

Do naszego zespołu dołączyło wiele nowych zawodniczek – powiedział Radosław Zieliński z Budowlanych Toruń. – Zmienił się też cały sztab, który będzie pracował na wynik drużyny. Wobec tego postanowiliśmy zrobić klubowego grilla, na którym niekoniecznie będzie rozmawiać się tylko o siatkówce, ale także o zwykłych rzeczach. To buduje atmosferę w drużynie. 

Tego lata klub uczynił niemałą rewolucję w składzie. Do Budowlanych dołączyły Gabriela Jasińska, Patrycja Polak, Ewa Bimkiewicz, Aleksandra Gancarz, Sylwia Wojcieska, Marta Wójcik, Agata Nowak i Marina Paulava. lada dzień powinna do składu dołączyć Rebecca Pavan. Ponadto odmieniony został sztab szkoleniowy. Nowym trenerem został Nicola Vettori, jego asystentem Marcin Szendzielarz, statystykiem Krzysztof Michalski, fizjoterapeutą Maciej Kulpa, z kolei kierownikiem zespołu został Marcin Jagodziński. Jak się okazuję, mimo tylu zmian w Budowlanych panuję dobra współpraca, skuteczna komunikacja i pozytywna atmosfera.

Jestem przekonany, że nasza drużyna będzie się świetnie dogadywać zarówno na parkiecie, jak i poza nim – podsumował Zieliński. – Pierwszy historyczny sezon w Orlen lidze będzie dla nas wszystkich wyzwaniem, ale liczymy na to, ze będziemy w stanie sprawić kilka niespodzianek. Atmosfera jest znakomita, a dziewczyny codziennie mocno trenują pod okiem wspaniałych fachowców. Czekamy na pierwsze mecze sparingowe oraz na wsparcie kibiców w trakcie sezonu. Przypomnijmy, że 1. września rusza sprzedaż karnetów.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019