fbpx
Siatkówka

Siatkarskie derby w Arenie Toruń! Oto 5 powodów, by na nie przyjść

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Siatkarskie derby w Arenie Toruń! Oto 5 powodów, by na nie przyjść
Mateusz Bąk
REAKCJE

W ramach 19. kolejki siatkarskiej ekstraklasy w Arenie Toruń zagrają Poli Budowlani i KS Pałac Bydgoszcz. Szykuje się elektryzujący mecz!

1. Podwójna motywacja 

W ligowej tabeli Poli Budowlani plasują się na trzynastym miejscu, które jest równoznaczne ze spadkiem. KS Pałac jest raptem oczko wyżej i na tę chwilę o byt w LSK będzie musiał walczyć w barażach. Zwycięstwa w spotkaniach z nisko notowanymi rywalami dla obu ekip są niemal obowiązkiem. Mobilizacji i głodu walki nie powinno zatem brakować żadnej zawodniczce!

2. Mecz o 6 punktów

Obie ekipy są w dołku i od kilku meczów bezskutecznie szukają przełamania. Poli Budowlani na zwycięstwo muszą czekać już od sześciu kolejek. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało tylko osiem meczów. Niedzielne derby mogą być kluczowe w kontekście walki o utrzymanie. Ponadto pamiętajmy, że spotkają się sąsiedzi ligowej tabeli. Tym bardziej potrzebne będzie wsparcie z trybun!

3. Derby to więcej niż ligowy mecz 

O atrakcyjności i symbolice toruńsko-bydgoskich derbów przekonywać nie trzeba. Nie ważne w jakiej dyscyplinie toczy się walka. Drużyny z sąsiednich miast zawsze dają z siebie absolutne maksimum, a mecze przyjmują nieprzewidywalny, emocjonujący i zawrotny przebieg.

4. Historia po naszej stronie 

Niedzielny pojedynek jest idealną okazją do rewanżu i powtórzenia sukcesu sprzed roku. W obecnym sezonie Poli Budowlani przegrały w Bydgoszczy 0:3. Torunianki z pewnością nie rozpamiętują już tej porażki, a zdecydowanie chętniej wracają pamięcią do derbów z poprzedniego sezonu. Wówczas udało się odnieść dwa zwycięstwa. Arena Toruń wciąż zatem jest niezdobyta przez Bydgoszcz.

5. Derby za 5 zł 

Klub, chcąc jeszcze bardziej zachęcić do przyjścia kibiców, przygotował specjalną ofertę! Bilety wyjątkowo kosztować będą jedyne 5 złotych! Nie będzie biletów normalnych, ani ulgowych. Wchodzimy za 5 złotych i z całych sił kibicujemy naszym dziewczynom!

Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:00.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019