fbpx
Siatkówka

Siatkarskie emocje czas zacząć!

Już jutro zacznie się wielka siatkarska rywalizacja (fot. Plaża Gotyku)
Siatkarskie emocje czas zacząć!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Nowy Rynek, 620 ton piasku otoczone trybunami, wspaniała pogoda, znakomici kibice, niecodzienne emocje. To wszystko ma jeden wspólny mianownik. Jest nim Plaża Gotyku, której szósta edycja zaczyna się już jutro!

Po raz kolejny Toruń będzie gospodarzem, jednej z największych imprez siatkówki plażowej w Polsce. Gotyckie budowle to niecodzienna sceneria dla tej dyscypliny, ale jak pokazuje historia, trudno sobie siatkarski sezon bez nich wyobrazić. Zawodnicy po prostu znakomicie czują się pośród zabytkowych toruńskich zabudowań, które nadają Plaży Gotyku niepowtarzalny klimat.

Dzisiaj skończyła się budowa boisk, na których siatkarze będą rozgrywali swoje mecze. Cały obiekt liczy dwa place do gry, do ułożenia których wykorzystano aż 620 ton piasku. Wokół nich oczywiście rozstawiono trybuny, na których zasiądą kibice. W tym miejscu dobra dla nich informacja. W poprzednich latach pogoda nie rozpieszczała fanów zgormadzonych na Plaży Gotyku. W tym roku sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Niemalże przez cały czas trwania siatkarskiego święta, ma panować słoneczna pogoda. Od czasu do czasu będzie można zobaczyć nad miastem deszczowe chmury, jednak jak pamiętamy z poprzednich lat, nawet ulewa nie była w stanie wygonić kibiców z trybun. Bo najważniejsza w całym tym wydarzeniu jest dobra zabawa. Dla zawodników jak i dla fanów.

Pierwsze mecze na Plaży Gotyku rozpoczną się już jutro o godzinie 9:00. Właśnie wtedy wystartuje rywalizacja w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Juniorek i Juniorów. Potrwa ona do piątku włącznie. Natomiast w sobotę rozpocznie się nasz toruński championat, w którym jako pierwsi swoje mecze rozegrają mężczyźni. Ponadto na Plaży Gotyku zaprezentują się jeszcze pary damsko-męskie, które zawalczą w rywalizacji mikstów oraz studenci UMK. Tych czeka gra o mistrzostwo swojej uczelni.

W niedzielę na Nowym Rynku będzie miało miejsce szczególne wydarzenie. O godzinie 15:00 na boisko wyjdą Krzysztof Ingaczak, Dominik Witczak, Grzegorz Bociek oraz Wojciech Włodarczyk, by zagrać w meczu gwiazd Plaży Gotyku. Po tym pojedynku będzie możliwość rozmowy z siatkarzami, otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Organizatorzy przygotowali również wielką atrakcję dla najmłodszych kibiców plażówki. Codziennie po dniu turniejowym będą prowadzone półgodzinne zajęcia siatkarskie dla dzieci i młodzieży, w ramach akcji „BELLA HAPPY KIDS CAMP”. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie siatkówki plażowej i zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi. Reszta kibiców również nie odejdzie z pustymi rękoma ze stadionu na Nowym Rynku. Impreza będzie obfitować w różne konkursy, w których fani będą mogli wygrać takie nagrody jak koszulka meczowa szóstej edycji Plaży Gotyku.

Siatkarskie święto w Toruniu zaczyna się już jutro. Zatem jeśli nie masz co robić to przyjdź na Nowy Rynek i zobacz rywalizację najlepszych! Przy okazji samemu się świetnie bawiąc. Do zobaczenia na Plaży Gotyku!

Siatkówka
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019