Custom Text
Siatkówka

Siódma wygrana Budowlanych

Torunianki umocniły się na pozycji wicelidera rozgrywek (fot. Maciej Gorczyński)
Maciej Gorczyński

KS Murowana Goślina to niezbyt wygodny rywal dla Budowlanych Toruń. Co prawda siatkarki z Grodu Kopernika pokonały na własnym terenie ekipę gości 3:1, ale mecz nie należał do najłatwiejszych

Pozycje w tabeli obu drużyn wskazywały jednoznacznie kto jest faworytem tego spotkania. Budowlani Toruń byli przed meczem wiceliderem rozgrywek (i tak pozostało po tym spotkaniu), a siatkarki z Murowanej Gośliny zamykały pierwszoligową tabelę, lecz mimo to, toruńscy kibice wciąż mieli w pamięci niedawną porażkę z tą drużyną w Pucharze Polski. Obawy okazały się słuszne.

Praktycznie całe spotkanie należało do bardzo wyrównanych. Od prowadzenia zaczęły torunianki, jednak po kilku akcjach do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, które w pewnym momencie prowadziły już czterema punktami. Koniec końców ze zwycięstwa w tym secie cieszyły się gospodynie, wygrywając go do 22. Kolejna partia należała jednak do gości, choć od mocnego uderzenia ponownie zaczęły Budowlane. Z biegiem czasu do gry torunianek wkradły się błędy w rozegraniu i komunikacji, w efekcie czego Murowana Goślina wygrała drugiego seta 25:18.

Na początku trzeciej odsłony meczu podopieczne Mariusza Soi wciąż wyglądały na parkiecie na nieco zagubione, jednak po wejściu do gry Aleksandry Stachowicz torunianki zaczęły odrabiać straty i wkrótce wyszły na prowadzenie. Tym razem już go nie oddały i zakończyły tę partię wynikiem 25:22. Decydujący set to pokaz dominacji gospodyń. Budowlane wreszcie zagrały tak jak nas do tego w obecnym sezonie przyzwyczaiły i wygrały czwartego seta do 16, a cały mecz 3:1.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Aleksandra Stachowicz, która w trzeciej partii dała toruniankom impuls do odrobienia strat i wygrania meczu. Kolejne spotkanie Budowlane rozegrają w sobotnie popołudnie w Mysłowicach. Ich rywalem będzie tamtejsza Silesia Volley MSK MOSiR.

Budowlani Toruń – KS Murowana Goślina  3:1  (25:22, 18:25, 25:22, 25:16)

MVP: Aleksandra Stachowicz

Budowlani: Łukaszewska, Wilczyńska,  Jaroszewicz, Stachowicz, Ryznar, Wiśniewska oraz Gierak, Filipowicz, Bąkowska (libero)