fbpx
Siatkówka

Walka i opór do samego końca! POLI Budowlani znów pokazali twardy charakter!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Walka i opór do samego końca! POLI Budowlani znów pokazali twardy charakter!
Mateusz Bąk
REAKCJE

W trzecim meczu z rzędu POLI Budowlani Toruń zmusili rywala do tie-break’a. Co więcej, tym razem udało się go wygrać! 

W ramach 24. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wrocław podejmował dziś Poli Budowlani Toruń. Ekipa ze Śląska znajduje się tuż nad strefą barażową, którą z kolei chce opuścić zespół z Grodu Kopernika. Obie drużyny dążą zatem do bezpiecznego utrzymania, ale jednocześnie musza się liczyć z upływającym czasem – do końca rundy pozostały już tylko dwie kolejki. Nic więc dziwnego, że we Wrocławiu oglądaliśmy dziś niezwykle zacięty bój!

Postawa i skuteczność Poli Budowlanych to była istna sinusoida. Torunianki zaczęły bardzo niemrawo. Praktycznie żaden element nie funkcjonował, jak należy. Wrocławianki z łatwością przejęły inicjatywę i wygrały pierwszą partię do 15. Zgoła inaczej wyglądał drugi set. Już sam początek był niezwykle zacięty, a wynik wręcz remisowy. Dopiero gdy gospodynie przeprowadziły cztery punktowe akcje z rzędu (11:6), wynik przeszedł pod ich kontrolę. Torunianki były bliskie przegrania kolejnej partii, ale na szczęście w porę się przebudziły i odpowiedziały zabójczymi seriami 0:4 i 2:8, które pozwoliły wygrać do 23!

Trzecia partia to bez dwóch zdań kopia tej pierwszej. Poli Budowlani znów nie mieli nic do powiedzenia, a Impel od początku prowadził grę pod swoje dyktando. W końcówce wygrał aż siedem z ośmiu akcji, czym zapewnił sobie przekonujące zwycięstwo kolejnego seta. Nie bez powodu mówi się, że nowy set to nowe życie. Po przerwie zawodniczki Poli Budowlanych znów zaprezentowały zupełnie inne, to znacznie lepsze oblicze. Nawet gdy przegrywały 19:14, potrafiły się zmobilizować i odpowiedzieć serią 0:6! Czwarty set po niezwykle zaciętej walce, zwieńczonej asem serwisowym Anny Lewandowskiej, ostatecznie trafił na konto torunianek!

W trzecim spotkaniu z rzędu Poli Budowlani doprowadzili do tie-break’a. Ostatnie mecze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Developres SkyRes Rzeszów kończyły jednak porażką i ze zdobyczą tylko jednego punktu. Impas przełamały we Wrocławiu, gdzie wygrały złoty set do 13! MVP spotkania znów została Kinga Hatala.

W ligowej tabeli Poli Budowlani zajmują dwunaste miejsce, będąc za Legionovią Legionowo i przed Pałacem Bydgoszcz. W ramach tej kolejki spotkały się właśnie te drużyny. Górą były siatkarki znad Brdy, które tracą do nas tylko dwa punkty.

Impel Wrocław – POLI Budowlani Toruń (25:15, 23:25, 25:13, 25:27, 13:15)

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019