fbpx
Siatkówka

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

(fot. materiały organizatora)
Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!
Mateusz Bąk
REAKCJE

750 ton piachu na toruńskiej starówce?  To znak, że rusza dziesiąta edycja turnieju Bella Plaża Gotyku! Gościem specjalnym będzie polski siatkarz kubańskiego pochodzenia, Wilfredo León Venero!

Impreza potrwa blisko trzy miesiące – od 8 czerwca do 1 września. Zwieńczeniem będą finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do najlepszych par w kraju, jak co roku, dołączą duety reprezentacji Polski, a emocji od samego początku nie zabraknie.

Bella Plażę Gotyku Toruń 2019 rozpoczną Mistrzostwa UMK kobiet i mężczyzn, następnie rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej juniorów i juniorek. W lipcu i w sierpniu toczyć się będą Mistrzostwa Torunia Amatorów oraz Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych. Natomiast od 29 sierpnia na boiska wybiegną najlepsze pary plażowe w Polsce i rozpoczną się ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej TORUŃ 2019, które potrwają do 1 września. W trakcie każdych z tych rozgrywek prowadzone będą także zajęcia dla dzieci – Bella Happy Kids Camp.

Czeka nas masa meczów na przeróżnym poziomie, co chyba najlepiej dowodzi, jak bardzo przez te dziewięć lat rozwinęła się Bella Plaża Gotyku. – Pamiętam, gdy po raz pierwszy pojawił się z tym pomysłem, to zrobiliśmy duże oczy i pomyśleliśmy, że nie ma gdzie w Toruniu organizować siatkówkę plażową, bo nie mamy infrastruktury. Okazało się, że na Starym Mieście jest dobre miejsce. Na początku nie dowierzaliśmy, że organizator sobie poradzi, a obecnie jest już dziesiąta edycja  i widzimy, że poradził sobie świetnie, a impreza przyjęła się i ma swoich kibiców – zdradził wiceprezydent Torunia, Zbigniew Fiderewicz.

jak co roku szczególnym zainteresowaniem cieszy się Mecz Gwiazd. W poprzednich latach na toruńskim boisku wystąpili najlepsi siatkarze halowi, m.in. Paweł Zagumny, Marcin Nowak, Dominik Witczak, Sebastian Świderski, Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski czy legendarny Edward Skorek. Kto wystąpi w roku 2019 – wciąż pozostaje tajemnicą.

Na razie wiemy, kto będzie gościem specjalnym! Jak poinformował pomysłodawca i organizator turnieju Wojciech Kaczmarek, na Bella Plaża Gotyku pojawi się Wilfredo León Venero.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019
do-hymnu-1000x600

Zakończyć rundę zwycięstwem! Budowlani Toruń walczą o play-off

Mateusz Bąk20 lutego 2019