fbpx
Siatkówka

Z KSZO Ostrowiec o 7. miejsce – przed nami ostatni mecz Giacomini Budowlanych w rundzie zasadniczej!

Giacomini Budowlani Toruń przed ostatnim meczem w rundzie zasadniczej (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Z KSZO Ostrowiec o 7. miejsce – przed nami ostatni mecz Giacomini Budowlanych w rundzie zasadniczej!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Przed tygodniem Giacomini Budowlani Toruń zapewnili sobie utrzymanie w Orlen Lidze. Podopieczne Nicoli Vettoriego nie mają jednak zamiaru spocząć na laurach. W niedzielę, w ostatnim meczu rundy zasadniczej, toruńskie siatkarki powalczą o 7. miejsce na zakończenie sezonu

Mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej Orlen Ligi. Torunianki zapewniają, że z rywalkami mają do wyrównania pewne rachunki i dadzą z siebie wszystko. Zwłaszcza, że Giacomini Budowlani walczą o 7. miejsce na koniec sezonu ekstraklasy, które byłoby sporym sukcesem jak pierwszy, historyczny sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Osiągnęłyśmy przedsezonowy cel i wywalczyłyśmy utrzymanie, więc teraz będzie się nam grało łatwiej – mówi Marta Wójcik, kapitan Giacomini Budowlanych Toruń. – Z KSZO mamy jednak do wyrównania pewne porachunki z pierwszego meczu dlatego żadnego odpuszczania nie będzie.

Pod koniec grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim torunianki nie sprawiły zbyt wielu problemów rywalkom i przegrały to spotkanie 0:3. Warto jednak nadmienić, że podopieczne Nicoli Vettoriego w poprzednim roku nie prezentowały najwyższej formy. Sytuacja zmieniła się wraz z nadejściem stycznia. Obecnie Giacomini Budowlani mają na swoim koncie serię czterech zwycięstw z rzędu.

Każde miejsce powyżej 13. to sukces i cieszymy się z tego – mówi Nicola Vettori, trener toruńskiej drużyny. – Przed nami ostatni mecz z Ostrowcem i mamy nadzieję, że dla kibiców będzie to wielka impreza. Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia. Mam nadzieję, że będzie dużo ludzi i razem z nami będą świętować świetny wynik zespołu w rundzie zasadniczej.

Toruńska drużyna bije na głowę zespół KSZO pod względem bloku i liczby zdobytych punktów. Sylwia Wojcieska legitymuje się średnią 1,02 bloków na set, co jest wynikiem o połowę lepszym od najlepszej pod tym względem siatkarki z Ostrowca – Pauliny Stroiwąs. Jeżeli chodzi o statystykę zdobytych punktów, Rebecca Pavan ma ich na swoim koncie o 81 więcej od Joanny Kapturskiej (444-363).

Spotkanie zamykające rundę zasadniczą pomiędzy Giacomini Budowlanymi Toruń a KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim odbędzie się w niedzielę, 26 marca, o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców zachęcamy do przybycia do Areny Toruń i gorącego dopingu!

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019