Siatkówka

Z Ostrowca wywozimy punkt

(fot. Łukasz Żurawski/chillitorun.pl)
Mateusz Bąk

W ramach 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Poli Budowlani Toruń mierzyli się z sąsiadem ligowej tabeli, co było doskonałą okazją na zdobycie potrzebnych punktów

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski uzbierał dotychczas 23 punkty, a więc o 6 więcej niż Poli Budowlani. Po wczorajszym meczu wskoczył na dziewiątą lokatę! Na tę chwilę nasz klub zajmuje dwunaste miejsce dające prawo walki o utrzymanie w barażach. Udało się bowiem utrzymać skromną przewagę nad Pałacem Bydgoszcz, który poniósł kolejną porażkę.

Poli Budowlani znakomicie zaczęli ten mecz. W obu pierwszych partiach z łatwością zbudowały solidną przewagę i bez większych problemów wygrywały. Problemy zaczęły się w kolejnym secie. Gospodynie odskoczyły na trzy oczka, a po kolejnym świetnym ataku Natalii Skrzypkowskiej prowadziły nawet ośmioma punktami. Torunianki poszły za ciosem i wyrównały na 20:20. Niestety końcówka tej odsłony należała do ostrowianek.

Czwarty set to istna dominacja gospodyń, które rozpoczęły miażdżącą serią 10:1. Siatkarki Poli Budowlanych nie potrafiły zagrozić przeciwniczkom, które pewnie wygrały tę odsłonę. W tie-braku skromną przewagę dla przyjezdnych wypracowały Marina Cventanovic i Kinga Hatala. Do samego końca walka toczyła się rytmem punkt za punkt. Pierwszą piłkę meczową wypracowali Poli Budowlani. Na tablicy wyników było 14:15. Rywalki odpowiedziały trzema zabójczymi piłkami z rzędu i ostatecznie wygrały ten mecz.

Walka o utrzymanie wciąż jest sprawą otwartą, choć na tę chwilę do opuszczenia strefy barażowej potrzeba toruniankom sześciu punktów. Pierwszy z czterech ostatnich meczów już w następną sobotę (24 marca) z Developres SkyRes Rzeszów.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Poli Budowlani Toruń 3:2 (19:25, 18:25, 25:22, 25:19, 17:15)