fbpx
Siatkówka

Znamy skład Meczu Gwiazd Plaży Gotyku – będzie się działo!

Kamil Doroszyński pomimo młodego wieku jest już utytułowanym zawodnikiem (fot. informacja prasowa)
Znamy skład Meczu Gwiazd Plaży Gotyku – będzie się działo!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Organizatorzy Plaży Gotyku odkryli już wszystkie karty. Do tej pory wiadomo było, że na toruńskim piasku zaprezentują się Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak, Dominik Witczak oraz Edward Skorek w roli sędziego. W poniedziałek do tego znakomitego grona dołączyli Kamil Doroszyński oraz Marcin Waliński

Pierwszy z dwójki panów nie jest jeszcze szerzej znany niedzielnym fanom siatkówki. Pasjonaci tego sportu znają go doskonale. To 19-latek, który mimo młodego wieku ma już wiele sukcesów na swoim koncie, w tym także tych międzynarodowych. Doroszyński jest filarem juniorskiej reprezentacji Polski. To właśnie z kadrą zdobył srebrny medal mistrzostw Europy juniorów, a także złoto mistrzostw Świata kadetów. Ponadto stanął wraz z reprezentacją na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy kadetów. Te imprezy były dla Kamila wyjątkowe, bo sięgnął w nich po nagrody indywidualne. Doroszyński był na obu turniejach wybierany najlepszym rozgrywającym. W swojej karierze nigdy nie grał w PlusLidze. Większość czasu spędził w klubie, w którym się wychował – PZPS-ie Spała. Następnie związał się GKS-em Katowice, a od następnego sezonu będzie bronił barw belgijskiego Volley Asse Lennik.

Kolejnym uczestnikiem Plaży Gotyku również będzie siatkarz młodego pokolenia. Marcin Waliński jest jednym z najlepszych zawodników urodzonych pod koniec wieku XX. W poprzednim sezonie Waliński reprezentował barwy AZS-u Olsztyn, gdzie trafił po wieloletniej przygodzie z Łuczniczką Bydgoszcz. Na swoim koncie zawodnik ma m.in. mistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo Młodej Ligi.

Nie jest jeszcze znana konfiguracja, w jakiej zagrają w Toruniu siatkarze. Zresztą nie ona jest najważniejsza. Najistotniejsza będzie radość z towarzystwa gwiazd i dobra siatkówka, jaką nam zaprezentują. To już 5 czerwca na Rynku Nowomiejskim.

Siatkówka
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019