Siatkówka

Zwycięstwo i fotel lidera dla Budowlanych

Kolejny udany mecz w wykonaniu Budowlanych (fot. archiwum)
Mateusz Bąk

W ramach ósmej kolejki siatkarskich zmagań I ligi kobiet, Budowlani Volley Toruń podejmowali Sokołów SA NIKE Węgrów. Gospodynie potwierdziły wysoką formę, pewnie pokonując rywalki 3:0

W tym pojedynku zespół gości musiał postawić wszystko na jedna kartę. Ekipa Sokołowa przystąpiła do meczu, będąc ostatnią drużyną w tabeli rozgrywek. Okazją na przełamanie był mecz z Budowlanymi, jednak szanse na zwycięstwo nie były duże. Największy opór węgrowianki postawiły w pierwszym secie, w kolejnych przewaga i dominacja Budowlanych nabierała co raz większego tempa. Torunianki potwierdziły wielką formę, klasę i korzystną pozycję w tabeli rozgrywek. Co więcej, zespół Mariusza Soi awansował na fotel lidera.

Spotkanie rozpoczęło się od twardej gry po obu stronach siatki. Wynik oscylował w granicach remisu, a obie ekipy nie odpuszczały, dzielnie walcząc o każdy punkt. Przez większość pierwszej partii to właśnie torunianki odrabiały jedno bądź dwupunktowe straty, a ich rywalki starały się uzyskać głębszą przewagę. Do tego jednak nie doszło. Torunianki w porę zareagowały i odskoczyły rywalkom aż na trzy punkty. W końcu, gdy doszło do piłki setowej, po długiej i emocjonującej wymianie zakończyły pierwszą partię zwycięstwem.

W kolejnej części Budowlane jeszcze bardziej podkręciły tempo. Już na samym początku osiągnęły bezpieczną przewagę, która pozwoliła na pełną kontrolę i szybkie eliminowanie zagrożenia ze strony rywalek. Nie ulegało wątpliwości kto dziś dominował na parkiecie, co dobitnie pokazywał wynik spotkania. Drugi set Budowlane zakończyły z pięciopunktową przewagą. Nieco więcej skutecznej walki i oporu zaprezentował Sokołów w trzecim secie. Węgrowianki dzielnie się broniły, a nawet parę razy wyszły na prowadzenie – ostatni raz przy stanie 13:14. Wkrótce gospodynie wyrównały i rozpoczęły tworzenie solidnej przewagi, która rozwiała jakiekolwiek wątpliwości co do zwycięzcy tego spotkania. Ostatecznie Sokołów poległ w tej partii 25:21.

Szanse na awans do Orlen Ligi stają się dla Budowlanych co raz bardziej realne. W sobotnim starciu torunianki potwierdziły świetną formę i awansowały na fotel lidera tabeli rozgrywek. W następnej kolejce czeka je jednak pauza. Należy zatem czekać jak odpowie bezpośredni rywal – ŁKS Commercecon Łódź.

Budowlani Volley Toruń – Sokołów SA NIKE Węgrów 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)