fbpx
Miasto

Co dalej z Toruńskim Rowerem Miejskim? Prezydent przeprasza!

(fot. Wikipedia)
Co dalej z Toruńskim Rowerem Miejskim? Prezydent przeprasza!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Początek kolejnego sezonu Toruńskiego Roweru Miejskiego nieustannie się opóźnia. O obecnym etapie przygotowań poinformował wczoraj Michał Zaleski

W minionym roku skończyła się umowa z byłym operatorem, co wiązało się z koniecznością ogłoszenia przetargu na nowego. Wybrano firmę BikeU, jednak odwołanie od tej decyzji złożyło konsorcjum: Arkus&Romet Group i Wim System. Sprawą zajęła się Krajowa Izba Odwoławcza, która orzekła na ich korzyść. Cała procedura musiała ruszyć od nowa. Sęk w tym, że mieliśmy już kwiecień – czas w którym zwykle korzystaliśmy już z TRM. Wczoraj internetowy czat z mieszkańcami Torunia prowadził prezydent Michał Zaleski. Poruszono także tę kwestię.

– Obecnie w MZD w Toruniu trwa etap oceny ofert, która powinna zakończyć się w ciągu tygodnia – napisał wczoraj Zaleski. – Po tym czasie nastąpi wybór oferenta, natomiast podpisanie umowy będzie możliwe, kiedy rozstrzygnięcie przetargu stanie się prawomocne. Po podpisaniu umowy potencjalny wykonawca usługi będzie miał jeszcze do 75 dni na dostarczenie systemu. To okres wynikający z SIWZ. Niestety postępowanie w sprawie wyłonienia nowego wykonawcy skomplikowała nam przetargowa procedura odwoławcza, no i, nie ma co ukrywać, także mała ilość firm, które gotowe są składać oferty na organizację systemów rowerów miejskich. Korzystając z tego pytania, wszystkich zainteresowanych Toruńskim Rowerem Miejskim serdecznie przepraszam, że jeszcze system ten w tym roku nie wystartował (mimo, iż pierwszy przetarg ogłosiliśmy jesienią ubiegłego roku). Bardzo liczę, że to ostatni etap wyłonienia wykonawcy na ten rok i kolejne trzy lata.

Rowerem miejskim raczej pojeździmy dopiero w sierpniu, a według najlepszego scenariuszu w lipcu. To pierwszy taki przypadek w krótkiej, bo zaledwie czteroletniej historii TRM. Zwykle sezon zaczynał się w marcu, tylko w pierwszej edycji był to kwiecień.

CZYTAJ TAKŻEToruński Rower Miejski dopiero w sierpniu? Wynik przetargu unieważniony!

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020