fbpx
Siatkówka

Czterokrotny mistrz Polski wycofuje się z ligi. Niepewna przyszłość Budowlanych Toruń

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Czterokrotny mistrz Polski wycofuje się z ligi. Niepewna przyszłość Budowlanych Toruń
Mateusz Bąk
REAKCJE

Niespokojne czasy nastały w Lidze Siatkówki Kobiet, która notabene w minionym sezonie zanotowała najgorszą frekwencję od lat. Z rozgrywek wycofały się dwa duże kluby. O przetrwanie walczą Poli Budowlani Toruń

Oficjalny komunikat wydał dziś Polski Cukier Muszynianka Muszyna, który po czternastu latach owocnej gry klub wycofał się z rozgrywek. To jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich mający na koncie cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Triumfy święcił też na arenie międzynarodowej, wielokrotnie występując w Lidze Mistrzyń, a w 2013 roku zdobył nawet Puchar CEV. Jak czytamy w komunikacie, siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Na razie nie ujawniono dokładnych informacji.

W siatkarskiej ekstraklasie prawdopodobnie zabraknie też Impelu Wrocław. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. W pomoc zaangażowali się sponsorzy, a nawet kibice. Niepokojący komunikat wydał też tegoroczny spadkowicz – Poli Budowlani Toruń. Poniżej cała treść.

Drodzy Kibice, rozumiemy, że martwicie się o to, co wydarzy się w najbliższej przyszłości w naszym ukochanym Klubie. Niemniej jednak, prosimy Was jeszcze o trochę cierpliwości. Robimy wszystko, żeby przekazać Wam dobre wiadomości, bo wiemy ile dla Was i dla nas ten klub znaczy.

Nie ma co ukrywać, że jest trudno, bo nigdy spadek z ligi nie jest dobrym sygnałem. Wiemy również, że obawiacie się wycofania całkowitego z siatkówki. W tej chwili robimy naprawdę wszystko, żeby tak się nie stało.

Trzymajcie kciuki za dobre rozwiązanie spraw i za grę w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym. Kolejne informacje najwcześniej po 15 maja.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019