fbpx
Miasto

Gdzie najlepiej sprawdzi się pokrycie z blachy trapezowej?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Gdzie najlepiej sprawdzi się pokrycie z blachy trapezowej?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Tak jak każdy materiał budowlany, blacha trapezowa ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Spory pomiędzy nimi najlepiej rozwiązują jednak eksperci, dlatego w niniejszym artykule skorzystamy z wiedzy specjalistów z branży dekarskiej. Spróbujemy ustalić wady i zalety blachy trapezowej oraz naturalnie to, do jakich projektów wspomniany materiał pasuje najlepiej

Czy trapezowa blacha dachowa to produkt uniwersalny?

Korzyści ze stosowania blachy trapezowej jest bardzo wiele, jednak przede wszystkim przemawia za nią jej długowieczność. Blacha trapezowa to surowiec, który szczególnie przy dzisiejszych technologiach produkcji może wytrzymać na dachu nawet wiek. Oczywiście wliczając w ten czas stosowne prace konserwacyjne. Producenci ze Starego Kontynentu ustalają jednak swoje okresy gwarancyjne nawet na poziomie pięciu dekad, a coraz częściej także w formule tzw. dożywotniej gwarancji.

Warto w tym momencie porównać blachę chociażby z papą, której wymiana zachodzi najczęściej już po około dwudziestu latach. Te warunki sprawiają, że blacha trapezowa pozostaje całkiem uniwersalnym środkiem do pokrycia dachu lub elewacji. Oczywiście za sobą mamy już czasy, kiedy to jej użycie ograniczało się tylko do budynków gospodarczych i przemysłowych. Coraz częściej doskonałe przykłady jej zastosowania dotyczą domów i gmachów publicznych, które postawiły na nowoczesną architekturę w duchu modernizmu.

Dlaczego sięgamy po pokrycia z blachy trapezowej?

Następnym plusem blachy trapezowej,pozostaje bez wątpienia jej wytrzymałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Najlepiej więc układać ją na dachach narażonych na nadmierne nagrzewanie się, bądź długotrwałe działanie silnych wiatrów. W wielu zakątkach świata użytek robi się z niej głównie dlatego, że stanowi ona sporą barierę dla przenoszenia ognia. Jest więc surowcem, podnoszącym bezpieczeństwo budowli.

Dodatkowo należy dodać, że jakość blachy różni się w zależności od producenta. Możemy zatem mówić o różnorakich grubościach oraz rozmaitych warstwach i powłokach ochronnych, składających się na ostateczny produkt. W sytuacji więc, gdy nie wiemy na co się zdecydować, najlepiej skorzystać z rady ludzi, którzy na co dzień spotykają się z opiniami fachowców o danym produkcie. Mowa oczywiście o hurtownikach, takich jak chociażby Polskie Centrum Dachowe. To oni najczęściej wyposażeni są w ekspercką wiedzę oraz najlepszy towar, nad którego dystrybucją sprawują pełną kontrolę, w odróżnieniu choćby od wielkich marketów.

Więcej w dziale Miasto

20200115_165146

Wyjątkowy mapping na CKK Jordanki

Mateusz Bąk17 stycznia 2020
Stare miasto w Toruniu, fot. Daniel Pach (2)_1550477183_optimized

Jak dobrze znasz historię Torunia? Dwór Artusa zaprasza na quiz!

Mateusz Bąk16 stycznia 2020
bieg_26

Przed nami finał Biegów Wolności!

Mateusz Bąk16 stycznia 2020
garbage-can-8191_1280

Uwaga – nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów!

Mateusz Bąk15 stycznia 2020
torun-3817096_1920

Do Wisły wrzucił hulajnogę elektryczną. Świetna postawa świadka!

Mateusz Bąk15 stycznia 2020
phone-903285_960_720

Powstała aplikacja, w której zgłosimy problemy i usterki w przestrzeni miasta!

Mateusz Bąk14 stycznia 2020
orkiestra7_0

WOŚP 2020: W Toruniu padł kolejny rekord!

Mateusz Bąk13 stycznia 2020
Gimnazjum_i_Liceum_Akademickie_w_Toruniu

Toruńskie Liceum Akademickie najlepsze w Polsce!

Mateusz Bąk9 stycznia 2020
student-2052868_960_720

Nauczyciele otrzymają “trzynastkę”

Mateusz Bąk8 stycznia 2020