fbpx
Miasto

Gdzie najlepiej sprawdzi się pokrycie z blachy trapezowej?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Gdzie najlepiej sprawdzi się pokrycie z blachy trapezowej?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Tak jak każdy materiał budowlany, blacha trapezowa ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Spory pomiędzy nimi najlepiej rozwiązują jednak eksperci, dlatego w niniejszym artykule skorzystamy z wiedzy specjalistów z branży dekarskiej. Spróbujemy ustalić wady i zalety blachy trapezowej oraz naturalnie to, do jakich projektów wspomniany materiał pasuje najlepiej

Czy trapezowa blacha dachowa to produkt uniwersalny?

Korzyści ze stosowania blachy trapezowej jest bardzo wiele, jednak przede wszystkim przemawia za nią jej długowieczność. Blacha trapezowa to surowiec, który szczególnie przy dzisiejszych technologiach produkcji może wytrzymać na dachu nawet wiek. Oczywiście wliczając w ten czas stosowne prace konserwacyjne. Producenci ze Starego Kontynentu ustalają jednak swoje okresy gwarancyjne nawet na poziomie pięciu dekad, a coraz częściej także w formule tzw. dożywotniej gwarancji.

Warto w tym momencie porównać blachę chociażby z papą, której wymiana zachodzi najczęściej już po około dwudziestu latach. Te warunki sprawiają, że blacha trapezowa pozostaje całkiem uniwersalnym środkiem do pokrycia dachu lub elewacji. Oczywiście za sobą mamy już czasy, kiedy to jej użycie ograniczało się tylko do budynków gospodarczych i przemysłowych. Coraz częściej doskonałe przykłady jej zastosowania dotyczą domów i gmachów publicznych, które postawiły na nowoczesną architekturę w duchu modernizmu.

Dlaczego sięgamy po pokrycia z blachy trapezowej?

Następnym plusem blachy trapezowej,pozostaje bez wątpienia jej wytrzymałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Najlepiej więc układać ją na dachach narażonych na nadmierne nagrzewanie się, bądź długotrwałe działanie silnych wiatrów. W wielu zakątkach świata użytek robi się z niej głównie dlatego, że stanowi ona sporą barierę dla przenoszenia ognia. Jest więc surowcem, podnoszącym bezpieczeństwo budowli.

Dodatkowo należy dodać, że jakość blachy różni się w zależności od producenta. Możemy zatem mówić o różnorakich grubościach oraz rozmaitych warstwach i powłokach ochronnych, składających się na ostateczny produkt. W sytuacji więc, gdy nie wiemy na co się zdecydować, najlepiej skorzystać z rady ludzi, którzy na co dzień spotykają się z opiniami fachowców o danym produkcie. Mowa oczywiście o hurtownikach, takich jak chociażby Polskie Centrum Dachowe. To oni najczęściej wyposażeni są w ekspercką wiedzę oraz najlepszy towar, nad którego dystrybucją sprawują pełną kontrolę, w odróżnieniu choćby od wielkich marketów.

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020