fbpx
Miasto

Jak odnieść sukces w mieście? Planujemy doskonałą reklamę outdoorową

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Jak odnieść sukces w mieście? Planujemy doskonałą reklamę outdoorową
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Nośniki reklamy znajdujące się w przestrzeni publicznej mają wielką siłę perswazji. Często są rejestrowane przez przechodniów podświadomie, wpływając na ich decyzje zakupowe. Nic więc dziwnego, że właściciele firm właśnie na nich skupiają się podczas promowania produktów czy usług. Dobrze zaplanowana kampania outdoorowa może przynieść duże zyski, należy tylko wiedzieć, jak ją przeprowadzić. Oto kilka porad, w jaki sposób, krok po kroku, stworzyć reklamę zewnętrzną idealną dla naszej firmy

Na początek trzeba określić czas i budżet przeznaczone na reklamę

Aby kampania outdoorowa odniosła skutek, należy ją zaplanować od zera. Pierwszym krokiem będzie wyznaczenie sobie ram czasowych, które pragniemy poświęcić na jej organizację. Następnie zastanówmy się, jakie mamy możliwości finansowe i kadrowe, by ten plan wypełnić. Jeżeli promujemy nowo otwarty sklep, reklama okaże się aktualna najwyżej przez kilka tygodni. Potrzebujemy wobec tego mniej pieniędzy i materiałów, niż w przypadku długodystansowej kampanii. Niezależnie od czasu jej trwania warto pamiętać, że największe wrażenie wywiera w trakcie pierwszych dwóch tygodni, zatem dobrze jest zadbać, by zobaczyło ją wtedy jak najwięcej osób.

Pora na najważniejszą decyzję. Wybieramy nośnik reklamy

Połowa sukcesu planowanej promocji to odpowiednie dobranie jej wizualnej formy. I nie chodzi tutaj tylko o kolorystykę i przyciągające uwagę hasła reklamowe, ale również o dopasowany do okoliczności nośnik. Zastanówmy się, gdzie zostanie umieszczony nasz outdoor. Jeśli ma się znaleźć w większych polskich miastach lub przy drogach szybkiego ruchu, konieczne będą widoczne z daleka, wielkoformatowe billboardy, najlepiej podświetlane. Jeśli natomiast zależy nam na lokalnym promowaniu danych usług, dobrym wyjściem okaże się reklama świetlna w postaci kasetonów albo liter podświetlanych, które zapewnią widoczność na osiedlu lub w małych miasteczkach. Gdy już mamy wybrany nośnik, pora na zaprojektowanie reklamy. Wybierzmy kolorystykę kojarzącą się z działalnością firmy, odpowiednie ilustracje, zdjęcia, czcionkę. W przypadku kasetonów reklamowych albo liter 3D, na przykład produkowanych przez firmę Dream Promotion, istotną rolę odgrywają również zastosowane w nich najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne technologie.

Kampania gotowa? Teraz czas sprawdzić jej efektywność

Gdy nasza akcja promocyjna już przez jakiś czas jest widoczna dla odbiorców, pora przekonać się, jak działa. W tym celu analizujemy sprzedaż: jeśli od chwili umieszczenia reklamy w przestrzeni publicznej wzrosła, a nasza strona internetowa odnotowała więcej odwiedzin, możemy świętować sukces. Głównym celem promocji produktu albo usługi okazuje się bowiem ich zakup przez klientów, dlatego gdy możemy pochwalić się większymi zyskami, kampanię można uznać za skuteczną.

Więcej w dziale Miasto

11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020