fbpx
Miasto

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Materiały Zewnętrzne / AdobeStock
Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co łączy pyszne pierniczki, Kopernika oraz kultowy film Rejs? Odpowiedź jest oczywiście prosta – to oczywiście miasto Toruń. Toruń to wyjątkowe miejsce, które co roku gości u siebie tysiące turystów. Jest to również miasto uniwersyteckie, na którego terenie znajdują się liczne kampusy. Każdy, kto lubi miejskie wycieczki, piękną architekturę oraz nocne życie, powinien zawitać chociaż raz do Torunia.

Co musisz zobaczyć w Toruniu?

Starówka w Toruniu to przepiękny kompleks zabytków, które zachwycają doskonałym stanem oraz pracą włożoną w ich odrestaurowanie. Na szczególną uwagę zasługuje Ratusz Staromiejski, który jest jednym z najbardziej monumentalnych osiągnięć średniowiecznej architektury mieszczańskiej w Europie. Obecnie znajduje się tam Muzeum Okręgowe, a także wieża widokowa, z której można podziwiać widok na Wisłę oraz panoramę zabytkowej starówki. Do tego obowiązkowym punktem wycieczki jest Dom Kopernika, Dom Eskenów, Muzeum Żywego Piernika oraz Dwór Artusa, w którym odbywają się liczne koncerty oraz wydarzenia kulturalne.

Ponadto Toruń jest doskonałym miejscem do studiowania. Znajduje się tu Uniwersytet Mikołaja Kopernika proponujący szeroką ofertę dydaktyczną. Dla fanów militariów niezłą gratką będzie zwiedzanie zabytkowych ruin licznych Fortów, które są dostępne dla zwiedzających przez cały rok. Na szczególną uwagę zasługuje Festiwal Światła SKYWAY. Na kilka dni w roku toruńska starówka oraz okoliczne kamienice zmieniają się w roziskrzony festiwal iluminacji świetlnych, których zwiedzanie rozpoczyna się dopiero po zmroku. W tak niesamowitej atmosferze odbywają się liczne przedstawienia oraz koncerty, które dodają całemu wydarzeniu wyjątkowości oraz magii.

Pyszna pizza w Toruniu

Jeśli należymy do fanów miejskich rozrywek, to Toruń absolutnie nas nie zawiedzie. Liczne puby na starówce w dużej części umieszczone są w zabytkowych podziemiach o wyjątkowym klimacie. Ponadto studenckie kluby codziennie kuszą imprezami tanecznymi w różnych klimatach. Klub Od Nowa to serce koncertowe miasta. To właśnie tam odbywają się liczne festiwale i grają koncerty największe gwiazdy.

Fanów dobrego jedzenia oraz zakupowego szaleństwa warto zaprosić do Centrum Handlowego Plaza, gdzie będą mieli okazję zjeść najlepszą pizzę w Toruniu. Przy okazji zakupów i dobrej zabawy. Pizzę w Toruniu (https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-r-plaza) możemy również zamówić z dostawą do naszego miejsca pobytu i jeśli jesteśmy zbyt zmęczenie całodziennymi wrażeniami, zjeść ją po prostu w łóżku.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021