fbpx
Miasto

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Materiały Zewnętrzne / AdobeStock
Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co łączy pyszne pierniczki, Kopernika oraz kultowy film Rejs? Odpowiedź jest oczywiście prosta – to oczywiście miasto Toruń. Toruń to wyjątkowe miejsce, które co roku gości u siebie tysiące turystów. Jest to również miasto uniwersyteckie, na którego terenie znajdują się liczne kampusy. Każdy, kto lubi miejskie wycieczki, piękną architekturę oraz nocne życie, powinien zawitać chociaż raz do Torunia.

Co musisz zobaczyć w Toruniu?

Starówka w Toruniu to przepiękny kompleks zabytków, które zachwycają doskonałym stanem oraz pracą włożoną w ich odrestaurowanie. Na szczególną uwagę zasługuje Ratusz Staromiejski, który jest jednym z najbardziej monumentalnych osiągnięć średniowiecznej architektury mieszczańskiej w Europie. Obecnie znajduje się tam Muzeum Okręgowe, a także wieża widokowa, z której można podziwiać widok na Wisłę oraz panoramę zabytkowej starówki. Do tego obowiązkowym punktem wycieczki jest Dom Kopernika, Dom Eskenów, Muzeum Żywego Piernika oraz Dwór Artusa, w którym odbywają się liczne koncerty oraz wydarzenia kulturalne.

Ponadto Toruń jest doskonałym miejscem do studiowania. Znajduje się tu Uniwersytet Mikołaja Kopernika proponujący szeroką ofertę dydaktyczną. Dla fanów militariów niezłą gratką będzie zwiedzanie zabytkowych ruin licznych Fortów, które są dostępne dla zwiedzających przez cały rok. Na szczególną uwagę zasługuje Festiwal Światła SKYWAY. Na kilka dni w roku toruńska starówka oraz okoliczne kamienice zmieniają się w roziskrzony festiwal iluminacji świetlnych, których zwiedzanie rozpoczyna się dopiero po zmroku. W tak niesamowitej atmosferze odbywają się liczne przedstawienia oraz koncerty, które dodają całemu wydarzeniu wyjątkowości oraz magii.

Pyszna pizza w Toruniu

Jeśli należymy do fanów miejskich rozrywek, to Toruń absolutnie nas nie zawiedzie. Liczne puby na starówce w dużej części umieszczone są w zabytkowych podziemiach o wyjątkowym klimacie. Ponadto studenckie kluby codziennie kuszą imprezami tanecznymi w różnych klimatach. Klub Od Nowa to serce koncertowe miasta. To właśnie tam odbywają się liczne festiwale i grają koncerty największe gwiazdy.

Fanów dobrego jedzenia oraz zakupowego szaleństwa warto zaprosić do Centrum Handlowego Plaza, gdzie będą mieli okazję zjeść najlepszą pizzę w Toruniu. Przy okazji zakupów i dobrej zabawy. Pizzę w Toruniu (https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-r-plaza) możemy również zamówić z dostawą do naszego miejsca pobytu i jeśli jesteśmy zbyt zmęczenie całodziennymi wrażeniami, zjeść ją po prostu w łóżku.

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020