fbpx
Miasto

Letnie baseny na Bydgoskim Przedmieściu otwarte!

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)
Letnie baseny na Bydgoskim Przedmieściu otwarte!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Kompleks basenów na Bydgoskim Przedmieściu doczekał się 22 czerwca 2018 r. uroczystego otwarcia! Dla rozpoczynającej wakacje młodzieży i dzieci przygotowano oferty specjalne. Z pewnością każdy, kto szuka odrobiny ochłody w upalne dni znajdzie tam coś dla siebie

Obiekt znajduje się przy Szosie Bydgoskiej 3, w sąsiedztwie Centrum Targowego „Park”. Do dyspozycji odwiedzających są aż trzy baseny – 12 × 25 m i głębokości 1,5 m, 12 × 25 m i głębokości 1,2 m dla dorosłych i młodzieży oraz 6 × 12 m i głębokości 0,6m dla dzieci.

– Wcześniej znajdowała się tu niewielka i rzadko odwiedzana polana – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.  Wpadliśmy zatem na pomysł wybudowania basenów letnich. Po dwóch latach przygotowań uczyniliśmy z tego miejsca teren iście plażowy – sporo piasku, lasek i rzecz jasna kąpielisko. Oczywiście wiele zależy od pogody, ale już pierwsze dni pokazują, że dzieci i młodzież chcą się kąpać. Myślę, że będzie to dobrze służące nam torunianom miejsce.

Oprócz samych basenów zadbano też o odpowiednie zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem zaplecza sanitarnego i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Na terenie kompleksu znajdują się szatnie, prysznice, brodziki, plac zabaw, niewielka siłownia oraz punkt gastronomiczny. Zmotoryzowani mogą skorzystać z pobliskiego parkingu przy Centrum Targowym. Miejsce jest więc przystosowane do fantastycznej letniej zabawy w gorące, letnie dni.

Inwestycja wpisana jest do budżetu miasta, a zrealizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł niespełna 2,5 miliony złotych. Pieniądze pochodzą ze środków własnych miasta.

– Pogoda płata figle, ale to dobrze, że dziś właśnie otworzyliśmy baseny, kolejną atrakcję w tej części miasta – powiedziała Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. –Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a w szczególności w każdy wtorek i czwartek możecie korzystać za darmo w ramach Sportowego Lata. Bilety w pozostałe dni też są dostosowane do kieszeni waszych rodziców. Będzie się tu sporo działo. Przed nami m.in. impreza All Day Beach Party. Serdecznie zapraszamy! Niech te baseny służą wam jak najdłużej.

Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży możliwy jest po okazaniu legitymacji szkolnej, w każdy wtorek i czwartek. Oferta obowiązuje w terminie 26 czerwca – 30 sierpnia i dotyczy także kąpieliska przy ul. Przy Skarpie 4 (drugi kompleks otwartych basenów, który również cieszy się dużym zainteresowaniem torunian).

– Życzę dzieciom i młodzieży udanych wakacji i zachęcam skorzystać z szerokiej oferty atrakcji przygotowanych przez Miasto, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i wiele innych instytucji. Jest tego bardzo dużo – imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe, darmowe seanse kinowe i mnóstwo innych atrakcji – dodaje prezydent Zaleski.

Kompleks czynny jest w godzinach 10.00-18.00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł, z tym że po godzinie 16:00 ceny spadają do 5 i 3 zł.

źródło: www.torun.pl  

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021